Když svatbu, tak v netradičním exkluzivním prostředí

Člověk se žení, či vdává obvykle jen jednou za život a každý by měl rád co nejlepší vzpomínky na tuto závažnou událost. Samozřejmostí by měl být bezproblémový průběh svatby, dobré jídlo, kvalitní pití, atraktivní zábava, vynikající obsluha a především exkluzivní prostředí. Svatebčané by se měli cítit tak výjimečně jako nikdy doposud a měli by o této události hovořit ještě celé roky.

Takové bývaly kdysi královské svatby, které trvaly i celé týdny a střídaly se v nich jídla od výmyslu světa. Střídaly se i hrady a zámky, na kterých se hodovalo. Na Slovensku a trochu méně i v Čechách se také kdysi nejprve hodovalo u ženicha, pak se šlo k nevěstě a nakonec se všichni přesunuli zpět k ženichovi. I dnes si někteří dopřejí i 2-3 svatby za sebou se stejným partnerem. Například když mladí pracují v cizině, tak se vezmou v dané zemi a pak kvůli příbuzným hodují a veselí se v zemi ženicha i nevěsty zvlášť, aby to příbuzní neměli daleko a užili si všichni. Trend výjimečnosti a kvality dnes splňují především svatby na zámcích, či v lázních. Hosté se tam zdrží i tři dny, užijí si speciality vybrané kuchyně, wellnes i zábavu a zjistí, že život šlechty v minulosti nebyl až tak těžký, jako život poddaných, kteří na ně pracovali.

Mimořádně exkluzivní prostředí s dostatečnou kapacitou pro velký počet hostů poskytují především zámky, lázně a horská zařízení. Mezi nejatraktivnější patří svatby na zámku v hotelu The Grand Vígľaš nebo v Bardejovských lázních, či Lázních Luhačovice s ideální polohou uprostřed lesů, čistým ovzduším a zachovalou výjimečnou secesní architekturou, nebo největší slovenská síť hotelů SOREA se zařízeními v nejlukrativnějších a nejkrásnějších lokalitách Slovenska – od Vysokých a Nízkých Tater až po Bratislavu.

Luxus, luxus, luxus – nebo ať to stojí, co to stojí, ale na svatbě se šetřit nebude

Každý lepší hotel má svatební, či prezidentské apartmá, nebo podobně zařízené pokoje nejvyšší kvality. Dá se to pochopit, protože kdy je už člověk ochoten akceptovat vyšší ceny, než když se žení nebo vdává? V lepším případě mu to ještě i zaplatí rodiče. Svatební menu by mělo obsahovat minimálně jedno exkluzivní jídlo s puncem exotiky. Fantazii se meze nekladou – od pštrosů, pávů, perliček, přes klokany, žraloky, tuňáky, mečouna až po chobotnice, sépie a ústřice, či pečená prasátka, jehňátka, kůzlátka nebo sushi, či vegetariánské dobroty z jedlých květů, orchidejí, bambusových výhonků a exotických koření. Kromě francouzských vín a koňaků se na pití nabízejí i vynikající slovenská vína a moravská vína, která pravidelně nosí medaile z přehlídek v tradičních vinařských velmocích. Na Slovensku mezi přední výrobce prémiových vín patří například společnost ELESKO. Rozhodně na dobrém jídle a vynikajících vínech se na svatbě šetřit nemá. Výsledkem nesprávných rozhodnutí jsou pak ranní bolesti hlavy a jiné průvodní jevy. Pak už na „nápravu“ pomůže pouze světoznámá minerální voda Vincentka, která pomůže obnovit iontovou rovnováhu v organismu. Stačí ji mít v láhvi nejlépe u postele při ranním vstávání po prohýřené noci a to kdekoliv. To je pak pochoutka! Nejchutnější je však přímo z pramene, neboť obsahuje navíc i železo a má více oxidu uhličitého, který usnadňuje trávení. Podobné blahodárné účinky mají i bardejovské minerální vody v tamních lázních, na čele s nejvíce mineralizovaným pramenem Herkulesem.

Kongresový hotel Alexander v Bardejovských lázních se stal za rok magnetem

Od otevření luxusního čtyřhvězdičkového kongresového hotelu Alexander v Bardejovských lázních uplynul rok. Náročná klientela si za ten čas hotel, nazvaný po ruském carovi Alexandrovi, který Bardejovské lázně kdysi navštívil, oblíbila a stal se jedním z nejnavštěvovanějších zařízení v lázních. Pravidelně se v jeho exkluzivních prostorách konají svatby, zábavy, kongresy, školení, semináře, workshopy, teambuildingy, obchodní setkání. Obsazenost hotelu se v atraktivních termínech přibližuje k 100 procentům a po celý rok je na velmi slibné úrovni.

Ekonomicko-obchodní ředitelka Bardejovských lázní Tamara Šatanková k tomu poznamenává: „Hotel Alexander je ideálním místem na svatbu i svatební hostinu. V areálu v centru máme i římskokatolický kostel, když se hosté chtějí brát na místě. Hotel Alexander se zapsal do povědomí veřejnosti vynikající kuchyní a bohatými možnostmi trávení volného času v atraktivním prostředí světoznámých lázní. Od začátku jsme vsadili na vysokou úroveň služeb, a proto jsme například personál nepřesunuli z jiných hotelů, ale přijímali jsme sem nové, většinou mladé ambiciózní lidí, přímo pro tohoto zařízení. Špičkové technické vybavení hotelu, moderní kuchyně, pěkné prostředí, vstřícný personál a dlouholeté zkušenosti v oblasti kongresové turistiky zaručují vysokou úroveň a komplexnost poskytovaných služeb. Alexander má své vlastní wellness, kde hosté na jednom místě najdou vše, co potřebují, aby zrelaxovali. Využít mohou whirlpool, finskou a parní saunu, ochlazovací bazén, přívalovou sprchu, tropickou a masážní sprchu, tepidárium, fitness, ale i širokou nabídku různých masáží. Kromě toho je hotel Alexander propojen spojovací chodbou přímo s hotelem Ozón, kde mají zdarma k dispozici také tamní ještě větší Wellness SPA, s vodním a saunovým světem.“

Početnou klientelou Bardejovských lázní jsou zejména obyvatelé východního Slovenska, což je dohromady asi 1,5 mil. obyvatel. Lázně jsou jedinečným zařízeným svého druhu na tomto území – zejména co se týče kapacity a kvality kongresového hotelu Alexander. Pro firmy a společnosti z Prešovského a Košického kraje je ideálním místem na organizaci firemních eventů, kongresů a dalších aktivit. Dostupnost je výborná – z hlavního města východu je to jen 78 km, nebo cca hodina cesty.
Investice do kongresového hotelu nebyla nízká, vznikl přestavbou existujícího hotelu Minerál za cca 6,6 mil. eur. Za období 13 měsíců prošlo renovací 75 luxusně zařízených pokojích pro 150 osob, z toho je 5 apartmánů a 5 bezbariérových pokojů. Aktuálně je kapacita kongresových míst hotelu v počtu 300 v 3 variabilních řešeních, technologicky přizpůsobených na řízení kongresů na nejvyšší úrovni.

Bardejovské lázně jsou jedinečné zejména možnostmi, které nabízejí. Kromě primární léčebné a relaxační funkce nabízejí možnosti již zmiňované kongresové či incentivní turistiky. Bohaté okolí umožňuje organizaci zajímavých výletů – do Bardejova a jeho okolí, nebo do blízkého Polska. Lázně jsou zároveň klidným místem s nejčistším vzduchem na Slovensku, které uspokojí každého zákazníka – ať už sportovce, pacienta nebo milovníka wellness. Mají rozsáhlou historii, počínaje známou rakouskou císařovnou Alžbětou (Sisi) až po ruského cara Alexandra I. V lázních pobýval i rakousko-uherský císař Josef II. (1783), Marie Luisa, pozdější manželka císaře Napoleona (1809) a polská královna Marie Kazimiera dʼArquien.

Lázně Luhačovice umí chytit za srdce

Krásná architektura nejvýznamnějšího slovenského architekta Dušana Jurkoviče, atraktivní prostředí, dokonalé služby. Největší moravské lázně na pomezí Slovácka a Valašska, Lázně Luhačovice, nabízejí mnoho příležitostí na výlety do okolí a procházky přírodou a nabízejí nezapomenutelné zážitky pro všechny, kteří se jakékoliv rodinné či firemní akce zúčastní.
Lázně Luhačovice mají nezaměnitelný genius loci (ducha místa). Soubor staveb – v centru lázní je poznamenán hlavně tvorbou – Dušana Jurkoviče (Jurkovičův dům, Vila Chaloupka, Vila Jestřabí, Vodoléčebné lázně, Říční a sluneční lázně a Hudební pavilon). Naproti tomu hotel Alexandria je jednou z nepřehlédnutelných dominant Luhačovic a skvostem jádra města Luhačovice.

Výkonný ředitel Lázní Luhačovice, Ing. Jiří Dědek, MBA, k tomu uvádí: „Zařízení akciové společnosti Lázně Luhačovice jsou ideální pro pořádání konferencí firemních i rodinných akcí. Disponují funkcionalistickým objektem Společenský dům, jehož kapacita umožňuje organizovat společenské a kongresové akce od 8 osob do 700 osob. Stejně velkoryse řešený Spa & Wellness hotel Alexandria **** umožňuje pořádání společenských a firemních akcí do 80 osob. Špičkové služby však nejsou všechno. Naše společnost kromě toho nabízí i množství doprovodných aktivit, ke kterým patří výlety do okolí, wellness procedury, exkurze, outdoor aktivity, hudební programy různých žánrů, ochutnávky vín, doutníků, fotokoutek, služby profesionálního fotografa, mobilní casino, facepainting, bodypainting a mnoho dalších.“

Společenský dům se nachází v centru Lázeňského náměstí, přímo naproti lázeňské kolonádě a splňuje všechny předpoklady pro pořádání svateb i konferenčních akcí. Interiér je zrekonstruovaný a překvapí svou jednoduchostí a variabilností. Disponuje kongresovým sálem s kapacitou až pro 250 osob s možností propojení audio a video technikou se salónkem s kapacitou až pro 80 osob. Dále má 7 salonků pro 8 – 80 osob, dvě restaurace pro 2 krát 160 osob spojené tanečním parketem a stylovou vinárnu Domino s živou hudební produkcí pro 140 osob. Většina prostor má denní světlo s možností zatemnění. Jednotlivé jednací prostory ve Společenském domě jsou spojeny foyer a chodbami ideálními pro konání doprovodných prezentací, registrací a prezencí. Specializuje se na pořádání konferencí a dalších akcí až do 400 osob, včetně stravování, společenského a animačního programu.

Chloubou a vlajkovou lodí Lázní Luhačovice je již zmíněný hotel Alexandria ****. Je jedinečným konceptem, který spojuje prvorepublikovou atmosféru, moderní vybavení a prvotřídní služby v oblasti gastronomie a wellness. V rámci hotelu je možné využít široké spektrum služeb a reprezentativních prostor – od komfortních pokojů, přes výhodné ceny ubytování pro firmy až po konferenční balíčky a profesionální servis. Na jednom místě je tak možné splnit si pracovní povinnosti, zorganizovat svatby, byznys setkání nebo konference a zároveň zrelaxovat a naplno využít možnosti lázeňského města. K dispozici jsou prostory Francouzské restaurace a Night Clubu, společenský večer je možné strávit při příjemné živé nebo reprodukované hudbě všech žánrů. Uspořádejte svatbu, konferenci či jinou firemní akci v příjemném prostředí známých lázní a dopřejte zúčastněným i volný čas ve wellness.

Svatba na zámku? Navštivte Hotel The Grand Vígľaš

Možnosti pro uspořádání svateb a kongresů poskytují různé hotely, ale něčím zcela výjimečným je uspořádat je na zámku. Takovou možnost máte v nově zrekonstruovaném Vígľašském zámku, který je symbolem nového trendu v hotelnictví na Slovensku. Dnes je z něj kongresový hotel The Grand Vígľaš **** s poskytováním wellness služeb.

Nabízí několik prostorů, jakými jsou Kongresový sál krále Zikmunda, Kongresový sál krále Matyáše Korvína, či bílý a červený salonek. Kongresový sál krále Zikmunda je pojmenován po králi Zikmundovi Lucemburském. Poskytuje neobvyklý a zajímavý prostor pro slavnostní eventy a svatby. Sál je prosklený a prostorný s rozlohou 300 m2, vytesaný do skály a má zabudovaný dataprojektor a plátno. Kapacita tohoto kongresového sálu je v případě divadelního uspořádání až 200 míst. Kongresový sál krále Matyáše Korvína je menší, kapacitu má při divadelním uspořádání do 50 míst. Ideálním místem na svatební hostinu je historická restaurace Anjou court s dřevěným krbem a ručně malovaným stropem. Pro menší svatby v kruhu nejbližší rodiny je k dispozici komorní vinárna. Během léta jistě všichni ocení možnost využít i venkovní prostory zámku. Hotel nabízí také pronájem stanu a možnost konání svatby na nádvoří nebo na terase pod širým nebem. Pro tento účel je ideální vnitřní nádvoří o rozloze cca 1200 m2, nad kterým je situována prostorná terasa. Pokud si rezervujete uzavřenou společnost v hotelu, dokáže vám Zámek Vígľaš pronajmout celý hotel se všemi prostorami a vybavením. Na obřady je k dispozici vícero možností: vysvěcená kaple Archanděla Michaela pro církevní a historický Velká rytířský sál s klenutými stropy, zámecká terasa nebo do dvora pro civilní obřady. Nezaostává ani gastronomie – nejoblíbenějším svatebním menu je: vol au vent se zvěřinovým paté a houbovým přelivem, slepičí vývar, vepřová panenka v pancetě na mashovaných bramborách s jarní cibulkou a šalvějovou omáčkou. V hotelové kuchyni však zajistí cokoliv podle přání. Mezi nejzajímavější menu na míru patřila například příprava 5 chodového španělsko-slovenského menu.

Svatby na zámku jsou velmi oblíbené i proto, že organizátoři zajistí doslova vše potřebné. Při organizaci svatby na klíč hotel zajistí kadeřníka, vizážistku, fotografa, květinovou výzdobu, DJ nebo živou hudbu. Jejich součástí je příprava historického programu jako jízda v kočáru, přivítání rytíři, šermířský souboj a vyžádání nevěsty od pána hradu. V nabídce jsou i netradiční možnosti, jak strávit tento výjimečný den. Zajímavým je například obřad v lese, dobové svatby s rytíři, či svatba podle Popelky včetně výzdoby s oříšky a bavlníku a svatební kytice udělané z oříšků.
Samostatnou kategorií doplňkových služeb je hotelové wellness centrum, Wellness – Queen Barbara Spa. Je pojmenované po královně Barbaře Celjské, protože zde jako královna a manželka císaře Zikmunda dlouhá léta žila a spravovala okolní panství. Ubytovaným hostům je k dispozici bazén s protiproudem, vířivka, infrasauna, finská sauna, ochlazovací bazén, jakož i různé druhy masáží.

Zámek Vígľaš je unikátní historická památka ve střední Evropě, která přináší návštěvníkům návrat do období gotiky, renesance i baroka. Zámek Vígľaš je výjimečným historickým místem, který spojuje středověkou atmosféru se špičkovými službami čtyřhvězdičkového hotelu. Vnitřní prostory zámku jsou k dispozici na prohlídku s průvodcem a odborným výkladem v určených časech. Pro ubytované hosty a skupiny je možné zajistit historické programy, včetně dobové muziky a tanců, živých atrakcí, sokolníků a ptáčníků, šermířů či celého vojska rytířů.

Svatba v krásném horském prostředí? S hotelovou sítí SOREA si každý vychutná svůj velký den naplno

Při organizaci svatby je velmi důležité i prostředí, aby se svatební hosté cítili příjemně a v neposlední řadě vznikly i prvotřídní svatební fotografie. Kde už je hezčí, čistěji a příjemněji než v prostředí krásných hor, a to zejména Vysokých a Nízkých Tater, Spiši a Liptově? Hotelová síť SOREA nabízí ve svých hotelích organizaci svatby na klíč, vybrané hotely jsou ideální volbou i pro svatby s velkým počtem hostů a to za velmi přijatelné ceny. Nejčastější volbou pro organizaci svateb jsou právě hotely SOREA ĎUMBIER a MÁJ v Liptovském Jánu, hotel SOREA Hutník v Tatranských Matliaroch a hotel SOREA ĽUBOVŇA na Spiši. Naopak pro ty, kteří preferují ruch města je k dispozici bratislavský hotel SOREA REGIA, který je díky své poloze v blízkosti historického centra ideální na pořádání různých společenských akcí. Kongresový sál s kapacitou do 200 osob lze přizpůsobit dle požadavků klienta na nezapomenutelný svatební prostor, resp. eventovou či firemní akci. Doplňkem jsou k dispozici tři salónky od 20 do 40 osob.

V Nízkých Tatrách při vstupu do Jánské doliny, v obci Liptovský Ján, se nachází Hotel SOREA MÁJ. Kongresový sál má kapacitu do 200 míst. Přidanou hodnotou hotelu je krytý termální bazén a množství rehabilitačních programů a procedur. V malebné dolině Ľubovnianských lázní leží Hotel SOREA ĽUBOVŇA. Společenské prostory hotelu (kongresová a společenská místnost s kapacitou do 240 lidí a 5 salonků) jsou vhodné i na uspořádání rozsáhlejších akcí. Dokonalé místo aktivního odpočinku a regenerace představuje Hotelový komplex SOREA HUTNÍK v tichém a zeleném prostředí Tatranských Matliarů. V hotelové nabídce jsou dvě společenské místnosti s kapacitou do 180 osob, tři školící místnosti od 12 do 50 osob a dva salonky.
Vyhledávanou lokalitou jsou samozřejmě Vysoké Tatry. U Nového Štrbského plesa je Hotel SOREA TRIGAN, jehož předností jsou společenské prostory s výhledem na tatranské štíty. K dispozici je kongresový sál pro 200 osob, malá kongresová místnost pro 80 osob a salonek. V centru Tatranské Lomnice v blízkosti kabinové lanovky na Skalnaté Pleso nabízí své prostory pro pořádání akcí menšího charakteru Hotel SOREA URÁN. Při vstupu do botanické zahrady TANAPU je situován Hotel SOREA TITRIS se salonkem TITRIS pro 40 osob a sálem do 200 osob. Jedinečný pohled na Lomnický štít vytváří akcím výjimečnou atmosféru. Velkým lákadlem pro klienty je hotelové AQUA RELAX centrum. V oblíbené Demänovské dolině je situován Hotel SOREA SNP. Díky komorní atmosféře interiéru hotelu je ideální pro pořádání školení a firemních akcí menšího rozsahu. Konferenční místnost má kapacitu do 120 osob. Pro menší setkání do 20 osob poslouží hotelový salonek. Základní technické vybavení a služby doplňují různé typy léčivých masáží a zábalů.