Módní značka Kenzo, odkud přišla

Japonsko-francouzská módní značka Kenzo patří rozhodně mezi ty nejznámější na světě a to i přes to, že je relativně mladá. Značku založil v roce 1970 módní návrhář Kenzo Takada. Módní návrhář Kenzo Takada okouzlil svět svými barevnými, veselými, romantickými a svěžími modely. Značka Kenzo je alchymií mezi východem a západem, vyjadřuje radost, lehkost a svobodu. Značka Kenzo obléká jak ženy a muže, tak i děti.

Úplně první kolekce značky Kenzo byla vyrobena z různých látek, které módní návrhář nakoupil na bleším trhu. Výsledkem tak byly často velmi odvážné kompozice různých vzorů a nesčetného množství použitých látek. Roku 1970 se poprvé prosazuje se svou odvážnou kolekcí netradičních střihů a volně splývavých tvarů. Dva roky na to získává Kenzo Takada prestižní ocenění Japonské asociace módních editorů.

Kolekce Kenzo propojuje skvělou řemeslnou práci a eleganci luxusních látek. V modelech jde vidět přirozený vliv jeho asijského původu a odvaha experimentovat. V roce 2001 byly na trh uvedeny produkty péče o pleť s názvem Kenzoki, vyráběné z přírodních asijských ingrediencí jako je rýže, zázvor, bambus nebo lotosové květy. V roce 2005 byla založena zcela nová kolekce Kenzo Maison, kolekce módního nábytku a bytových doplňků, která obsahuje etnické, minimalistické a eklektické prvky designu.

Parfémy Kenzo

Parfémy značky Kenzo obdivují a milují velké počty fanoušků této značky. Mezi nejznámější parfémy patří Kenzo de Kenzo, Parfum d´été, Le mond est beau a L´eau par Kenzo. Nejpopulárnější z parfémů značky Kenzo však může být jen jeden, Flower by Kenzo je dnes již klasikou mezi vůněmi.

Parfém Flower by Kenzo – dámský parfém Kenzo Flower by Kenzo vás osvěží květinovou a citrusově ovocnou vůní. Nadechnete se vůně fialek, růže i jantaru, mandlí nebo vanilky. Parfém Flower by Kenzo představuje emoce současného života ve městě.

Parfém L´eau par Kenzo – je jiskřivá svěží vůně, která osvěží každý horký letní den. Parfém L’Eau par Kenzo je velice lehká a jednoduchá vůně připomínající svou čistotou průzračnou vodu. A to zejména díky akcentům vodních květů, leknínu a lotosu, jejichž vůně se prolíná.

Parfém L’Eau Par Kenzo Pour Homme – je pánský parfém. Vůně parfému zosobňuje svěžest a chladivou energii v podobě tak čisté, jak si ji jen lze představit. Oblíbí si jí zvláště muži,  kteří ocení pocit po osvěžující koupeli v chladivé vodě. Smysl celého parfému a jeho hlavní inspiraci podtrhuje i flakon toaletní vody, který vytváří dojem proudu vody stékajícího po křišťálovém skle.

Prodejny značky Kenzo

Prodejny značky Kenzo najdete na několika místech naší republiky. Tuto jedinečnou značku můžete najít v těchto prodejnách:

OC CHODOV, PRAHA

OC NOVÝ SMÍCHOV, PRAHA

OZC FORUM NOVÁ KAROLINA, OSTRAVA

OC FUTURUM, OSTRAVA

AVION SHOPPING PARK, OSTRAVA

GALERIE VAŇKOVKA, BRNO

OZC ZLATÉ JABLKO, ZLÍN

OC CENTRO, ZLÍN