Malý školkař přináší sebou nemalé výzvy. Být připraveni s předstihem se vyplácí

Připravit malého školkaře na bezproblémový nástup do školky může být náročné. Vychytávky, jakou jsou například jmenovky na oblečení, vám umí ulehčit život od na první pohled malých starostí.

Z vašeho malého mazlíčka se mrknutím oka stal velký školař? Věříme, že tak, jako to je pro malého školkaře velká změna, tak je to změna i pro rodiče samotného. Nástup do školky a odloučení s ním spojené umí být častokrát emocionálně náročné. Kromě toho to přináší sebou také velké množství příprav a povinností. Častokrát se při nákupu důležitých věcí zapomíná na maličkosti jako jsou například jmenovky pro děti, kterými můžete označit osobní věci vašeho dítěte.

Určitě jako hrdá maminka malého školkaře chcete, aby měl vše pořádně připravené a nic mu nechybělo. Je dobré se poradit s kamarádkami, které toto období už zažili. Ty vám určitě poradí, na které věci byste měli klást větší důraz a naopak, které jsou zanedbatelné.

Jak hravě zvládnout nástup do školky? 

Toto období sebou přináší velmi mnoho výzev. Psychická příprava na toto období je základem úspěchu. Díky ní pomáháte vašemu dítěti zbavit se strachu z neznámého prostředí. zároveň, pokud bude vaše dítě s nástupem do školky vyrovnané, vy budete mít čas si připravit důležité věci a nákupy.

Hodně spolu mluvte a vyzkoušejte si odloučení 

Školka sebou přináší určité změny, zvýšené socializační a jiné návyky. Na toto všechno byste měli dítě připravit. Děti jsou vnímavá stvoření, častokrát stačí krátký rozhovor, nikdy ale vaše dítě školkou nestrašte, ale ani mu ji neidealizujte. Zároveň je dobré trénovat také odloučení, přeci jen jste dlouhé roky trávili jen spolu. Krátké prázdniny u kamarádky které důvěřujete nebo u rodinných příslušníků jsou dobrým startem na to, aby si dítě na školku lehce zvyklo.

Nenechávejte důležité nákupy na poslední chvíli 

Školka býva s nástupem do ní velmi nápomocna. Téměř každý vám dá seznam věcí, které by si dítě mělo přinést. Nejčastější položky jsou přezůvky, pyžamo, náhradní oblečení do skříňky či dětské oblečení. Nezávisle na tom ,kterou školku bude vaše dítě navštěvovat, vyžadují téměř všechny od rodičů jednu věc, a to, aby se děti oblečení poznali, můžete jej označit například jmenovkou.

Jmenovky na oblečení můžete vymyslet různými formami, můžete jich na oblečení vyšít nebo namalovat. Pokud byste si chtěly ulehčit od této zdlouhavé aktivity, existují hravá razítka na textil – oblečení, díky kterým lehce oblečení vašich dětí označíte. Díky razítkám kromě jména otisknete na oblečení také roztomilé zvířátko či jiný obrázek a tak i samotné dítě lehce rozpozná jeho kusy oblečení. Otisk razítka je poměrně trvalý, vydrží cca 50 praní.

Každé dítě je jiné, pro některé je nástup do školky jednodušší, jiné zase dlouho bojují a těžko si zvykají. S vaši podporou to však hravě zvládnout, nezapomeňte si s nimi povídat a na tento přechod je dopředu připravit.