Kvalitní prací prášky za skvělé ceny

Není tajemstvím, že většina spotřebního zboží, jako jsou jídlo, pití, kosmetika, ale i prací prostředky se v českých obchodních řetězcích prodávají v jiné kvalitě a jiných cenách, než je tomu například v Německu či Rakousku. A bohužel je nutno říci, že kvalita v česku prodávaného zboží je znatelně horší a mnohdy zároveň i dražší.

Průzkum drogerie zpravodajského webu iDNES.cz

Na iDNES.cz vyšel v nedávné době článek o srovnání cen drogerie z Německa a české drogerie. V Dm-drogerii nakoupili 29 stejných výrobků v Německu a následně v Česku. Co je překvapivé? V Česku nakoupili stejné zboží o více než 50% dráže než drogerii v Německu (podobně je na tom i drogerie v Rakousku). Nenechte se mýlit, nejde pouze o již zmíněnou Dm-drogerii, ale i o další velké drogistické řetězce, jako jsou Rossmann či Schlecker. Ještě musíme upozornit, že se nenakupovalo zboží v akcích, ale pouze v původních cenách. Kdo má vinu na těchto rozdílech?

2616

Na pracím prášku Persil měli obchodníci v roce 2006 marži 45%

Podle průzkumů od lidí z byznysu jsou na vině obchodníci i dovozci. Střední Evropa byla teprve před časem otevřena pro obchod, v České republice byl nenasycený trh, který byl ochoten platit více za značky, které na západě patří spíše k těm lacinějším. iDNES.cz zmiňuje, že například Henkel, což je výrobce právě zmíněných pracích prášků Persil či výrobků FA, měl v roce 2006 marži 45 procent. Příkladem: sprchový gel FA, který stojí v Německu něco okolo 1,25 eura se v česku prodává okolo 60 korun a více. Zároveň ale zpravodajský server píše, že na vině je i fakt, že v Německu jsou zavedenější vlastní značky drogerií, které snižují i ceny ostatních značek.

Drogerie z Německa či Rakouska online

V dnešní době naštěstí již nejsme závislý pouze na tom, co nám podstrčí velké obchodní řetězce. Drogerii z Rakouska či drogerii z Německa můžeme zakoupit online. Určitě se to vyplatí a taktéž si můžete online zakoupit kvalitní prací gely a prášky z Německa či Rakouska, kvalita je vyšší a ceny příjemnější. Podívejte se například na širokou nabídku e-shopu: pranijehrani.cz.