Vybíráte obývací stěnu? Pomůžeme vám

Zařizujete si novou domácnost a jste právě v chaotické fázi, kdy přemýšlíte co, kam a jak pořídit? Chápeme vás. Někdy to může být vážně obtížné a časově náročné. Na následujících řádcích jsme si pro vás proto připravili návod, jak nejlépe a nejrychleji vybrat obývací stěnu, která tvoří nedílnou součást našich moderních obydlí. Už dávno pryč jsou doby, kdy obývací stěny zabíraly celý prostor v pokoji. Dnešní trendy velí vzdušnost, lehkost a minimalistický design.

Na materiálu záleží

První věcí, k níž by se vaše mysl měla upnout, by měl být bezesporu výběr vhodného materiálu. Mezi ty nejčastější patří dýha, lamino a samozřejmě nestárnoucí masiv. Dýha je zjednodušeně řečeno tenoučký dřevěný pás, jehož výhodou je vzhled téměř k nerozeznání od masivního dřeva. Pozitivem je příznivá pořizovací cena. Laminový materiál se chlubí minimálními nároky na údržbu, a tím pádem i snadnou omyvatelností. Proto se hodí do všech typů místností. Přejete-li si levné obývací stěny a sestavy, pak by mělo být lamino jasnou volbou. Jste-li zastánci tradic, vaše kroky by měly vést neomylně k masivu. Masivní obývací stěny mají vyšší hmotnost a vyšší cenu, ovšem pocitově jsou k nezaplacení.

Velikost nepřežeňte

Myslete na to, že méně znamená více. U obývacích stěn to platí dvojnásob. Tyhle kousky nábytku musí především splynout s okolním prostorem. Doporučujeme instalovat stěny více do prostoru tak, aby vedle nich zbylo místo. Tím opticky zvětšíte i tu nejmenší místnost.

Barva by měla ladit

Tmavé, světlé, šedé, přírodní. Všechny tyto a mnohé další odstíny jsou na dnešním nábytkářském trhu velmi oblíbené. Chcete-li u vás doma naopak něco nevšedního, zkuste se zeptat na obývací stěny lesklé bílé. Uvidíte, že vás obývací pokoj luxusně rozjasní tak, jak to nedokáže žádná jiná barva.