Domácnosti se nemusejí bát inflace. Stačí výhodně investovat do zlata

Poslední dobou se začíná lehce projevovat strašák jménem inflace. Ceny jdou zřejmě v důsledku doznívající epidemie koronaviru, možná i špatného hospodaření státu, poměrně razantně nahoru, čehož už si jistě všiml každý z vás, a to třeba během obyčejných nákupů potravin. Mnohem hůře se však inflace dokáže odrazit na vašich úsporách, protože peníze jednoduše ztrácejí svoji hodnotu. Zabránit se tomu dá výhodnou investicí.

Investice do nemovitostí nejsou pro každého, zlato ano

Z hlediska investic se jako ideální řešení na dlouhé roky dopředu jeví nákup nemovitostí. Jenže v tomto případě je vždy nutné mít k dispozici opravdu hodně peněz, řádově až miliony korun. Zdaleka ne každá česká domácnost takovýmito úsporami disponuje, tudíž investice do nemovitostí vlastně nepřichází v úvahu. Řešením je nákup investičního zlata.

Pakliže se rozhodne zvolit jako investiční příležitost právě zlato, budete mít takřka jistotu, že o vložené finanční prostředky ani při velmi vysoké inflaci nepřijdete. Zlato totiž dobře odolává inflačním tlakům a podobným negativním vlivům. Mohou za to jeho omezené zásoby, vysoká poptávka, v případě zlatých mincí pak rovněž limitované edice, čímž se tyto mince stávají do jisté míry vzácností, jejich cena jde pak logicky rok od roku nahoru. Zlato je navíc osvobozeno od DPH, což je další podstatný bonus v porovnání s nákupem nemovitostí, kde platba DPH činí obvykle dosti značnou sumu.

Kde pořídit pravé investiční zlato s certifikáty?

Je dobré upozornit, že je řeč o investičním zlatu, nikoliv tedy různých zlatých špercích apod. Za investiční zlato se považují zlaté slitky (cihličky) a zlaté mince, jež mají patřičné certifikace a osvědčení. Dovozem a následným prodejem investičního zlata se v tuzemsku zabývá firma s více než 18 let trvající tradicí, jež sídlí v Obecním domě v Praze. Zadejte si do vyhledávače spojení „investiční zlato“ a zobrazí se vám její web zlate-mince.cz. Na něm si lze objednat a koupit zlaté cihličky a slitky od předních světových výrobců a rafinérií. Nákup je velmi snadný, dá se téměř přirovnat ke klasickým eshopům se spotřebním zbožím. Firma rovněž garantuje výkup zlata, takže až se rozhodnete, že nastal čas na zpětnou výměnu zlata za peníze, budete vědět, na koho se obrátit.