Písničky stmelují kolektiv a léčí špatnou náladu

Hudba je pro člověka velice důležitá. To neplatí jen v západním světě. I domorodé kmeny, které se dosud brání vlivu civilizace, mají své písničky nebo nápěvy a rytmy, které nezřídka doprovázejí tancem. I naši předkové si již dávno prozpěvovali, pobrukovali a tančili u ohňů i na slavnostech. A nezřídka se při tom doprovázeli na rozličné hudební nástroje.

Hudbu mají rádi děti i dospělí

Nám záliba v hudbě zůstala. Už jako malí jsme prozpěvovali písničky, které nám zpívaly maminky a babičky. Mnohdy jsme při tom používali dětské hudební nástroje nebo třeba pouze klacíky jako činely či provizorní bubínky z plechovek a starých hrnců.

Hra na hudební nástroj nás obohacuje

I když jsme často do hudební školy chodili jen pod nátlakem rodičů, řada z nás je nakonec ráda, že dokáže na některý hudební nástroj zahrát alespoň pár písniček. Pokud si totiž můžeme sami vybrat hudbu, která nás baví a máme k ní vztah, je hraní opravdová zábava. Což se o neustálém opakování etud říci nedá. Málokdo má ambice stát se virtuosem, ale při hudebním večírku s přáteli nebo u táboráku se rád zapojí každý.

Ke zpěvu je ideální kytara

Kytara je skvělým hudebním nástrojem. Její výhodou jsou relativně malé rozměry a široká škála hudebních směrů, ve kterých ji můžeme uplatnit. A u táboráku je kytara nezpochybnitelnou královnou.

Chcete se stát kytaristou?

Nikdy není pozdě. Naučit se na kytaru je možné v jakémkoli věku. Potřeba je pouze odhodlání a vytrvalost; několik prvních týdnů totiž pořádně bolí prsty. Jakmile ale ztvrdnou a naučíte se několik základních rytmů a akordů, můžete se pustit do prvních písniček. Jen musíme znát jejich základní akordy a texty.

Bez zpěvníku se neobejdete

Zpěvník s akordy je pro kytaristu nezbytný. Naštěstí písničky s akordy a texty na kytaru můžeme snadno najít na internetu.