Jak vybrat dětské zimní boty? Poradíme vám!

Dětské zimní boty mají podobné parametry jako ty pro dospělé. I tak mají své odlišnosti. Jaké? Na to se podíváme v tomto článku.

Když si kupujete boty, rozlišujete mezi zimními a letními. To samé platí i u dětských bot. Při výběru je ale třeba dbát i na trochu jiné vlastnosti než při výběru bot pro dospělé. A v tomto článku vám řekneme, na co se zaměřit.

Na co si dát pozor?

Dětské zimní boty nemá smysl pořizovat, pokud ještě neumí chodit. Jestliže máte doma čerstvě narozené batole, pak raději sáhněte po zimní kombinéze se sešitou spodní částí. U malých dětí je totiž důležité, aby se jim noha přirozeně vyvíjela. Pokud jim koupíte boty příliš brzo, můžete tím zvýšit riziko vzniku vady na nohou.

Pokud už vaše dítě chodí, pak při výběru dávejte pozor především na materiál. Dětské zimní boty z kůže jsou ideální. Nabízí totiž dostatečnou pevnost a pružnost. Boty mohou být doplněny i textilem, která zabrání promočení obuvi. Dobré je také sáhnout po zateplených botách, aby nedošlo k nachlazení.

Správné dětské boty

V útlém věku je dítě náchylné k deformaci nohou. Kosti jsou totiž chrupavčité. Tomu uzpůsobte i výběr opatku. Dbejte na to, aby byl dostatečně vysoký a tvrdý. Pevný opatek totiž zafixuje dětskou nožku a zabrání jejímu poškození vnějšími vlivy. Navíc učí děti správným návykům chůze, čímž taktéž zabraňuje deformaci chodidla.

Dětské zimní boty zpravidla mají ohebný a lehký podešev. Pokud je příliš tvrdý, boty raději nekupujte. Dávejte pozor na to, aby byl podešev ohebný. V opačném případě nebude moct dítě správně kopírovat zem. To by vedlo k výše zmiňovaným problémům s deformací nohy a zbytečným zdravotním komplikacím. Těm ale můžete zabránit správným výběrem dětských bot. Doporučujeme především dětské zimní boty DD step. Ty splňují velice přísné parametry a napomáhají přirozenému rozvoji vašeho dítěte.