Doplněk, nebo investice? Pravý perský koberec je obojím!

Pravý perský koberec je více než doplňkem investicí. Jeho hodnota se s jeho stářím zvyšuje. Zkrátka zraje jako víno. A my víme, kde takovýto jedinečný koberec seženete.

Moderní koberce, perské koberce, hedvábné koberce či běhouny. Ve specializovaném obchodě Buchara (a na přidruženém e-shopu buchara.cz) seženete všechny. Koberce různých barev, vzorů i velikostí. Koberce i běhouny, které se ve vašem interiéru budou vyjímat doslova a do písmene jako šperk. Z designového hlediska ho povznesou na naprosto novou úroveň. A chůzi po nich budete moci přirovnat k chůzi po jemném hedvábí.

Perské koberce, moderní koberce a běhouny

Nabídka e-shopu buchara.cz je rozdělena do několika kategorií. Najdete v ní perské koberce, moderní koberce a běhouny. Jaký je mezi těmito krytinami rozdíl?

Zaměřeno na perský koberec

Perský koberec je ručně vázaný, a to speciálními perskými uzly, které mimochodem jsou zárukou originality koberce – na sto centimetrech čtverečních by se měla nacházet zhruba tisícovka perských uzlů. Pokud tomu tak není, zřejmě se nejedná o originál. Dalším znakem perského koberce jsou spolu s jeho tradičním vzorem výhradně přírodní materiály (bavlna, vlna a hedvábí), z nichž je koberec vázán, a opět přírodní barviva, díky kterým koberec i po letech vypadá jako nový.

Zaměřeno na moderní koberec

Pokud si nepotrpíte na klasický peršan, pořiďte si moderní koberec. I ten se podobně jako perské koberce ručně vyrábí z výhradně přírodních materiálů (vlna, bavlna, hedvábí nebo kůže) a barviv. Na rodzdíl od peršanů je však zdobí moderní většinou abstraktní vzor. V nabídce však najdete i koberce jednobarevné. Vaší pozornosti by neměly uniknout kusové kožené koberce Chubi, Gabeh. Lori Gabeh či Nepál.

Praktické běhouny

Moderní i perské koberce si můžete pořídit i v podobě tzv. běhounů, což jsou v podstatě kusové a i cenově dostupnější koberce s atypickými rozměry vhodnými i do úzkých hal a předsíní. Běhoun si však v závislosti na jeho rozměru půžete položit prakticky kamkoliv. A v případě zájmu ho snadno vyměníte za jiný.

Už máte svého favorita? My ano!