Kam letos na dovolenou?

Možná právě sedíte a přemýšlíte, kam letos vyrazit na dovolenou. Doby, kdy chtěl každý vycestovat do zahraničí k moři, už nejsou tak aktuální. Češi nyní mnohem raději poznávají krásy vlastní země. A velmi moderní jsou v dnešní době také takzvané aktivní dovolené. Lidem již nestačí pouze přijet na dané místo a tam strávit celý týden. Chtějí se podívat i po okolí a vidět toho co možná nejvíce. Z toho důvodu se stávají velice oblíbenými dovolené buď na kole, nebo na vodě.

Jeďte na vodu

Vodáctví zažívá v současné době doslova boom. Na vodu jezdí rodiny s dětmi, mladé páry, které chtějí svůj vztah otestovat v nestandardní situaci, ale také celé party kamarádů. Žádný problém není ani pokud nemáte vlastní vodácké vybavení. Dojedete na místo a tam vás čeká půjčovna lodí Vltava. Jestliže jste však začátečníci, a nevěříte si na kajak či kánoe, právě pro vás tu je také půjčovna raftů Vltava.

Votus-baner

Vltava

Vltava je jedna z vodácky nejoblíbenějších řek, je jedno, kolikrát ji sjedete, stejně se na ni budete rádi vracet. Vybavené tábořiště naleznete co každých pár kilometrů a z přístavní hospůdky vám přinesou pivo až do lodi. Vltava pramení na Šumavě a z té je taky již splavná. Nejvyšší místo, odkud je možné Vltavu sjíždět téměř za každé vody, je Soumarský most. V těchto místech však ještě nehledejte úctyhodnou a mohutnou řeku, ale spíš potůček, který vám bude v některých místech sotva po kolena. Mnohem častěji začínají vodáci trasu z Vyššího Brodu. Tím pádem se již nemusíte trápit na olejnatém Lipně. I zde na vás čeká půjčovna lodí Vyšší Brod. Jestliže však řeku sjíždí větší skupinka a rádi byste jeli všichni společně, to vám zajistí půjčovna raftů Vyšší Brod. Po Vyšším Brodě pokračujete zřejmě tím nejkrásnějším údolím Vltavy, které vás pomalu zavede až do Českého Krumlova. Zde se připravte na to, že budete jako projíždějící vodáci velkou atrakcí pro turisty.