Permanentní make-up rtů zajistí krásný úsměv i pod rouškou

Nasadit si přes obličej roušku se v posledních týdnech stalo běžným doplňkem. Ženy, které jsou zvyklé zvýrazňovat si ústa rtěnkou, tak zřejmě narazily na lehké dilema. Nenalíčit si rty vůbec, nebo zašpinit roušku? S permanentním make-upem rtů tyhle problémy odpadají. Ústa zůstanou krásně výrazná za všech podmínek. 

Drinky, polibky ani sport – rtům nic neublíží

S létem se vrátí venkovní sportování, plavání i popíjení s přáteli za dlouhých teplých večerů. To všechno jsou aktivity, které rtěnkám rozhodně nesvědčí. Kdo nechce řešit rozmazanou rudou barvu kolem úst nebo na hrdlech skleniček, může jako řešení zvolit právě permanentní make-up. Ústa zůstanou přirozená, přitom se zvýrazní jejich tvar a barva. Ideálním řešením je to pro nejen ty, kteří mají nevýraznou zanikající linku rtů, ale i pro ty, kteří touží po nepřetržitě plných rtech. Ačkoliv se to pravděpodobně týká pouze žen, toto řešení ocení i muži ve chvíli, kdy se jim nerozmaže rtěnka jejich partnerky po tváři. Ačkoliv permanentní make-up se překvapivě netýká jen žen. Také muži rádi a stále častěji sáhnout po kosmetickém vylepšení a péči.

Co si vlastně pod permanentním make-upem rtů představit? Jde o pigmentaci pokožky, do které je tetováním vnášena přírodní barva. Procedura je díky anestetickým přípravkům bezbolestná, nebo je bolest snížená minimálně na nepříjemný pocit. Takto vylepšený obličej může vydržet až pět let, záleží na tipu pokožky. Po dobu desítek měsíců tak odpadá starost o líčení a dlouhé minuty strávené před zrcadlem. Dokonalé rysy člověk získá hned po probuzení, a to bez nejmenší námahy.

Lesklé rty jdou opět do módy

Permanentní make-up není žádná novinka. Oblibě se těší řadu let, a i když svůj největší boom má už asi za sebou, má stále co nabídnout a koho oslovit. Na špici populárnosti se drží zvýraznění obočí, které volí nejen ženy toužící po módním hustém obočí, ale i ty, které o něj přišli například následkem chemoterapie. Hned na druhém místě se drží vytetované oční linky a třetí na žebříčku jsou mezi zákaznicemi právě „vylepšené“ rty. To by se ale mohlo už brzy změnit, a permanentní make-up rtů může rychle poskočit nahoru. Podle šéfky British Beauty Council totiž přichází trend „mega lesku“ rtů. Tekuté lesky jsou nicméně značně pomíjivá záležitost a můžou ze rtů zmizet už za pár minut. Naopak permanentní make-up zajistí přirozený lesk a plnost na dvacet čtyři hodin.

Technik permanentního make-upu rtů je hned několik. Mohou se vytetovat pouze kontury, stínování nebo 3D objem, rty můžou dostat přírodní vzhled nebo naopak výrazný efekt rtěnky. Jednou z technik je také akvarelová metoda, která zajistí nepřetržitý svůdný lesk. Tato technika je bezkonturová, nedává tedy rtům žádnou obvodovou linku a vsází na přirozenost. Ústa budou po celý den vypadat jako právě přetřené leskem či růžovo-broskvovým balzámem. Metoda oživuje bledé rty a upravuje jejich asymetričnost i spadlé koutky.

Zásady a rady permanentního líčení

Hlavní radou pro ty, kteří přemýšlejí o podstoupení procedury, je vybrat si kvalifikované a zkušené studio. Permanentní make-up není bez rizika a je potřeba vložit se do rukou odborníků. Vyvarovat se této variantě by měli těhotné a kojící ženy, alergici, lidé trpící kožními problémy nebo cukrovkou. V každém případě je vždy nejsnadnější cestou konzultace s lékařem či dermatologem.

Správná kosmetička zahájí proceduru konzultací a načrtnutím výsledné podoby. Po samotném zákroku pak přichází ještě fáze korektury, kdy se měsíc od aplikace upraví nedostatky. Důležitá je i domácí péče o permanentně nalíčené rty. Do vyhojení stroupků by se měl člověk vyhnout namáhání rtů jídlem nebo líbáním, nepoužívat rtěnky a lesky, nechodit do sauny, páry, solária ani rty dlouho nenamáčet.

I když se procedura zažila pod pojmenováním „permanentní“, efekt netrvá navěky. Organismus implementovaný pigment časem odbourá a je třeba ho opět oživit. Doba je individuální, ale obecně vydrží barva zhruba dva roky. Trvající efekt podpoří také správná péče – barva například rychleji bledne působení UV záření, proto se doporučuje používat balzám s vyšším SPF.

Cena za opravdu kvalitně provedenou práci a dlouhodobě svůdné rty se pohybuje až mezi čtyřmi a pěti tisíci. Kdo stále ještě váhá a není si jistý, jestli zákrok podstoupit, může se nejdříve nezávazně poradit s kosmetičkou nebo dermatologem. A co vy? Je pro vás permanentní make-up jen módním výstřelkem, nebo jste jeho pomocí vyladili zdravotní či estetické nedokonalosti?