Inspirace pro vybavení koupelny

Rádi byste si pořídili nový koupelnový nábytek, ale nemůžete se rozhodnout, který se stane tím pravým právě pro vaši koupelnu? Přinášíme vám několik tipů na skříňky do koupelny, které jsou nejen praktické, ale hodí se i do moderních koupelen. Ale ještě předtím si pojďme říct pár základních informací.

Na co si dát pozor při výběru koupelnového nábytku

Velice důležitá je ochrana koupelnového nábytku vůči ,,stojaté vodě“ na podlaze. Spodní koupelnové skříňky bývají chráněny před touto vlhkostí poměrně jednoduše, postačí vysoké nerezové či plastové nožičky a různé soklíky. Další možností je zavěšení spodní skříňky na stěnu. Obě řešení prodlouží životnost koupelnových skříněk.

Inspirace na koupelnový nábytek, foto: dona-shop.cz
Inspirace na koupelnový nábytek, foto: dona-shop.cz

Jaký zvolit materiál koupelnového nábytku

Korpusy bývají nejčastěji vyrobeny z dýhované nebo laminované dřevotřísky, dvířka bývají vyráběna z kvalitnějších materiálů, často z MDF desky, biodesky nebo z kvalitního masivního dřeva. Pokud chcete kvalitní koupelnové skříňky, vybírejte takové, které jsou celé vyrobeny přinejmenším z MDF desky (Medium Density Fiberboard – polotvrdá dřevovláknitá deska). Tento materiál je velice kvalitní, a vy tak budete mít jistotu, že vám koupelnový nábytek vydrží na dlouhou dobu. Při výběru povrchové úpravy myslete na to, že čím lesklejší povrchová úprava, tím náročnější na údržbu (na lesklém nábytku jde vidět každá šmouha, pokud tedy nechcete každý den leštit, volte matnější povrch).

Inspirace na nábytek do koupelny, foto: dona-shop.cz
Inspirace na nábytek do koupelny, foto: dona-shop.cz

Kde koupit koupelnový nábytek?

Pokud máte rádi pohodlný nákup online, doporučujeme internetový obchod dona-shop.cz, je zde velký výběr koupelnového nábytku s širokou paletou dekorů a struktur povrchu. Zcela jistě si zde vyberete, a to i v případě, že potřebujete dosadit jen skříňku ke svému stávajícímu nábytku. Oceňujeme i materiál, veškerý nábytek je vyroben z laminovaných, středně zhuštěných dřevovláknitých MDF desek o síle 18 mm s dekorativní melaminovou folií. Dostupnost zboží je do 14 dní a při nákupu nad 5.000 Kč máte dopravu zdarma, navíc se tento prodejce pyšní skvělým hodnocení na Aukro.cz, kde má 99 % spokojených zákazníků. Více na dona-schop.cz.

Náš tip: V koupelně se kumuluje spousta bakterií a každodenní úklid není snadný. Ušetřete si práci a používejte moderní čisticí prostředky na bázi nanotechnologie.