Auto bez starostí? Operativní leasing je řešením

K modernímu životnímu stylu stále častěji patří služby než vlastnictví věcí. I dobře situovaní lidé dnes dávají přednost minimalismu, pokud jde o vlastnictví. Zbavuje nás totiž zbytečné péče, kterou musíme těmto věcem věnovat. A nemusí jít jen o maličkosti, ale třeba o automobil.

Být mobilní je pro většinu z nás nezbytností. Potřebujeme ale auto skutečně i vlastnit? Rozhodně ne. Nechystám se vás přitom odkázat na veřejnou dopravu. Neustálé krátkodobé půjčování auta z půjčovny je nepraktické a taxík pro celou rodinu nezaplatitelný. Existuje ale i jiné řešení – operativní leasing.

Co je operativní leasing?

Na rozdíl od běžného leasingu se u operativního leasingu po uplynutí smluvní doby nestanete majitelem automobilu. Zavazujete se splácet měsíční splátku po dobu obvykle dvou let, co je nejčastější délka operativního leasingu. Během této doby však o automobil nemusíte nijak pečovat. Leasingová společnost se stará o servis automobilu, garanční prohlídky i výměnu pneumatik. V ceně měsíční splátky je zahrnuto i povinné ručení a havarijní pojištění. Vy platíte pouze pohonné hmoty.

Driveto – operativní leasing s výhodami navíc

Výhody operativního leasingu už dávno objevily firmy. Nyní je však hitem i mezi soukromými osobami. Ty tvoří až třetinu zákazníků operativního leasingu. Navíc na trh přichází noví hráči s ještě výhodnějšími nabídkami. Takovým je například operativní leasing Driveto.cz a jeho Driveto Klub.

Driveto Klub je specialitou pro každého, kdo by chtěl auto vrátit nebo vyměnit za jiné dříve, než uplyne standardní doba operativního leasingu. Za poplatek ve výši dvou měsíčních splátek nejste nijak délkou leasingu vázaní, nebo můžete auto kdykoliv vyměnit za jiné.

O jaká auta je u operativního leasingu největší zájem?

Obvykle jde o auta s měsíční splátkou do 8000 korun. Hitem je rozhodně operativní leasing Volkswagen. K dispozici jsou auta všech modelových řad. Polo VI, Golf Variant, Tiguan, Touareg a další. Právě Volkswagen může být velice výhodný i pro soukromé osoby, které nechtějí do automobilu investovat příliš mnoho. Volkswagen Polo VI si lze na operativní leasing pořídit již od 3760 Kč bez DPH. Ocení jej i firmy, které potřebují více vozidel pro své zaměstnance a nechtějí, aby náklady na auta zamávaly jejich rozpočtem.

Firmy operativní leasing milují – a nejen ony

Díky operativnímu leasingu firmy minimalizují náklady související se správou vozového parku. Přitom všechny splátky leasingu si lze odepisovat z daní jako standardní nákladovou položku. Nejde totiž o pořízení majetku, ale o finanční službu.

Operativní leasing je však i službou vyhledávanou lidmi se slušným příjmem, kteří jsou úspěšní a nemají nadbytek času na to, aby se starali o automobil. Volný čas, kterého nemáme zrovna mnoho, lze zcela jistě využít i lépe než třeba v servisu. Rovněž jej ocení ženy, mnohdy mladší a singles, které chtějí být mobilní, ale starosti o automobil rády přenechají někomu jinému.