Dopřejte si koupání v domácích podmínkách. Stačí si pořídit kvalitní zahradní bazén

V uplynulých měsících si milovníci plavání ve veřejných bazénech zrovna moc neužili, neboť plovárny byly vesměs zavřené. Mnozí z vás tak jistě zalitovali, že dávno na zahradě u domu nemají vlastní bazén, do nějž by měli přístup bez omezení a bez ohledu na nějaké restrikce ze strany vlády. I nyní se ale stále do soukromého bazénu vyplatí investovat. Ideální jsou zapuštěné varianty, které nabízejí perfektní podmínky nejen pro osvěžení, ale často také pro plnohodnotné plavání.

Přelivové versus skimmerové bazény

Mezi zapuštěnými modely zcela jednoznačně dominují klasické přelivové bazény, do popředí se však dostávají rovněž takzvané skimmerové bazény. Rozdíl mezi oběma typy spočívá ve způsobu, jakým je voda odváděna do filtračního zařízení. Pro přelivové bazény se k tomu využívají žlábky, jež jsou umístěné po obvodu. Pro správné fungování a filtraci je zde důležité, aby byl bazén vždy plný až po okraj. Skimmerové bazény tuto podmínku nemusejí splňovat, což je značnou výhodou. Voda se do filtračního zařízení nasává skrz otvory, které jsou zabudované přímo ve stěnách bazénu. Toto řešení je tedy přeci jen praktičtější.

Zahradní bazén s těžkou fólií

V posledních letech odborníci doporučují bazény vypláštěné těžkou fólií. Umožňuje to vytvarovat konkrétní bazén dle přání zákazníků, potažmo dle prostorových možností zahrady. Nemusí se tedy jednat jen o klasické čtvercové či obdélníkové modely. Bazény vypláštěné těžkou fólií mají navíc perfektní barevnou stálost, jsou odolné vůči UV záření. Právě proto se skvěle hodí do venkovního prostředí.

ALBIXON – jednička na tuzemském trhu

Sázkou na jistotu se pro vás může stát bazén ALBIXON. Společnost vyrábí a dodává zahradní bazény pro české klienty již 30 let. Za tuto dobu uskutečnila stovky realizací, a má tudíž bohaté zkušenosti. S venkovním bazénem ALBIXON si budete moci zaplavat vždy, kdy se vám zachce. Ve dne, v noci, v létě i v zimě, pokud si k bazénu pořídíte kvalitní zastřešení.