Jaký jazykový kurz je pro vás nejvhodnější?

S jazykovými školami jako by se v poslední době roztrhl pytel. Nejde o náhodu – bez jazykové vybavenosti se dnes již neobejdete v žádném zaměstnání a také při volnočasových aktivitách se s cizími jazyky, především s angličtinou, setkáváme čím dál častěji. Nezůstávejte pozadu!

Nejen angličtina

Přemýšlíte, do jakého jazyka se pustit? S angličtinou se pravděpodobně při toulkách světem domluvíte nejlépe, ani němčina ovšem není k zahození. Naše země je koneckonců obklopena těmi německy hovořícími a nejedna zahraniční firma má u nás pobočku. Jinou alternativou je vybrat si zajímavý, ne úplně tradiční jazyk a stát se jedním z mála, kdo jím hovoří. Rozhodně to zvýší vaši atraktivitu na trhu práce. Jednu z největších nabídek vyučovaných jazyků u nás má jazyková škola IJV, kde vás naučí mimo jiné i čínsky, japonsky, maďarsky či turecky.

Vybíráme kurz

Určujícím kritériem by měla být vaše úroveň pokročilosti, podle níž vás v jazykové škole přiřadí do skupiny podobně zdatných studentů. Dále je důležité, jak často se kurz odehrává. Obecně platí, že hodina jednou týdně je moc málo, lepší jsou hodiny dvě i více. Chcete-li se studiu věnovat naplno, navštěvujte každodenní večerní školu. Než učiníte konečné rozhodnutí, ujasněte si své cíle a motivace. Někteří se potřebují jazyk učit z konkrétních důvodů, například kvůli komunikaci se zahraniční pobočkou firmy nebo v zájmu kariérního rozvoje ve svém oboru. Ty může oslovit nabídka specializovaných kurzů angličtiny obchodní, angličtiny pro právníky, lékaře, piloty…

Studium jazyků oslovuje nejrůznější věkové skupiny.

Ať je vám 15, nebo 50, zlepšit se může každý. Zájem o studium jazyků napříč věkovými skupinami roste, na což jazykové školy flexibilně reagují. V jazykové škole IJV v centru Prahy dokážou vyjít vstříc každému klientovi a jejich zkušení lektoři zvládají vést jak pomaturitní angličtinu pro mládež, tak studenty 50+, kteří o životě už hodně ví a vyžadují jiný přístup. Také jejich kurzy v prestižních firmách mají výborné reference. Jazykové kurzy Praha přímo na Václavském náměstí vás připraví na život v evropské společnosti, nebo vám jej alespoň obohatí.