Bomber, hit letošního roku, jak ho nosit?

Znáte bomber jacket style? Hit aktuální sezóny? Extravagantní bundy v oversize střihu, které zaplnily věšáky všech možných obchodů. Neznáte? Tak si je pojďme představit.

Zdroj: google.com

Zdroj: google.com

Název bomber dostaly tyto bundy oprávněně. Význam tohoto označení je totiž vypovídající. Bomber nebo-li bomba, výbušnina, nádoba, uchovávající plyn. Zkrátka něco, co vypadá, že každou chvíli vybuchne, tak to je přesně bomber jacket. Pro někoho nafouknutá bunda, pro druhého trend podzimní sezóny pro tento rok.

Ohledně tohoto trendu se objevují různé spekulace. Někomu se zdají neslušivé, přidávající na objemu, někdo jim naopak propadl. Má se to podobně jako s botami Crocs. Značka Crocs přišla na trh s ,,nevzhlednými dřeváky“ a mnoho z nás je odsuzovalo. Ale když se začaly vyrábět ,,fejky“ měl je na zahradě každý.

Čili můžeme předpokládat, že osud crocsek a bombrů bude podobný. V módě jsme totiž vcelku konzervativní národ, a tak nám prostě chvíli trvá, než si na nějaký ,,výstřelek“ zvykneme. Musíme ale uznat, že tento střih, který nemusí být vždy lichotivý, je ale dost pohodlný.

Zdroj: google.com

Zdroj: google.com

V čem tedy spočívá jeho unikátnost? Určitě je nadčasový, může se kombinovat jak ke sportovním outfitům, tak i k ležérní eleganci – například k šatům a teniskám. Bombery jsou vyráběny z různých materiálů nejběžnější je však šusťákový. Ale můžete si představit i klasickou džínovinu nebo koženku. Tělo bundy má podobu nafouknutého balónu, rukávy se nosí vykasané, nebo mají alespoň úzké lemování a v pase je můžete stáhnout tkaničkou anebo rovněž disponují gumovým lemem.

Zdroj: google.com

Zdroj: google.com

Tak a teď na rovinu. Kdo letos nevyjde z domu v bomberu, jako by nevěděl, co je to móda. Letošní móda totiž hlásí ,,NOSTE BO(M)B(E)RY!“ 😉 Kolekce nejrůznějších značek se předhání v originálních nápadech, kombinují různé materiálu a motivy. Skvělou podzimní kolekci navrhla například značka Scotch & Soda. Ale to už necháme na vás.

Bomber Scotch & Soda

Bomber Scotch & Soda

Článek je převzat z fashionmagazin.cz