Udržujte svůj krb v čistotě

Jste smířeni s tím, že při čištění krbu či kamen se popel dostane všude? Vynášení popela se snažíte co nejvíce vyhýbat, protože máte pocit, že můžete jít hned do sprchy? Pak určitě popřemýšlejte nad tím, jak by se tato nepříjemná činnost dala ulehčit. Ideálním řešením, které nahradí nepraktickou lopatku a smetáček, je vysavač na popel.

Odstraňujte popel efektivně

Ať se při vyklízení krbu snažíte sebevíc, roznesenému popelu po pokoji nezabráníte. Nemusí být nutně vidět jen na podlaze, ale i jako prach na nábytku. Samozřejmostí je, že tento jemný poprašek poletuje i vzduchem a leckoho nutí ke kašli. Díky krbovému vysavači odstraníte popel rychle a účelně. Tento skvělý pomocník si poradí i s velice jemným popraškem, proto ho můžete využít k úklidu také ve své dílně.

Jaký typ vybrat?

Na českém trhu jsou k dostání dvě varianty – s motorem a bez motoru. Pořízení vysavače popela bez motoru vás finančně nezruinuje. Nejlevnější možností je nákup pouze odlučovací nádoby, kterou připevníte na váš domácí vysavač. Sem pak směřují veškeré krbové nečistoty, aniž by se váš vysavač jakkoliv poškodil.

Mnohem praktičtější a výkonnější jsou ovšem motorové krbové vysavače, které disponují nejrůznějšími filtry. Hlavně si dokážou poradit i se žhavým popelem. Poté stačí sběrnou nádobu jednoduše vysypat a máte uklizeno.

Vybavení vhodného vysavače

Aby bylo zacházení s vysavačem na popel opravdu bezpečné, je potřeba dbát na několik parametrů. V prvé řadě je nutná nehořlavá, dostatečně dlouhá sací hadice, kovová sběrná nádoba a vnitřní filtr. Doplňkem, který jistě oceníte, je indikátor naplněnosti nádoby. Než budete do tohoto neocenitelného pomocníka investovat, určitě se vyplatí přečíst si recenze vysavačů popela. Poté se rozhodnete, v jaké cenové hladině si vysavač pořídíte. Ta se pohybuje v rozmezí 500 – 4000 Kč u vysavačů pro domácí použití. Podívat se můžete například na recenze na ktery.cz.