Garážová vrata, která budou slušet i modernímu domu

V současné době mají společnosti zabývající se výrobou garážových vrat ve svém produktovém portfoliu různé systémy uzavírání. U majitelů rodinných domů jednoznačně vítězí dva druhy, a to konkrétně sekční a rolovací.

V první řadě se podíváme na rolovací garážová vrata, jež nachází uplatnění jak u rodinných, tak u průmyslových objektů. Jednotlivé lamely, z nichž jsou vrata tvořena, se postupně posouvají po vodicích lištách a namotávají na hřídel v boxu umístěném nad otvorem garáže. Obrovskou výhodou je, že rolovací systém nezabírá vůbec žádné místo v samotné garáži, ani před ní. Ještě k samotným lamelám, ty bývají vyrobené z různých materiálů, avšak nejčastěji z hliníku a oceli.

Sekční garážová vrata mají šmrnc

Prvenství v popularitě si drží sekční garážová vrata, jež se chlubí minimální hlučností, dlouhou životností a dokonalou odolností. Používají se dokonce u garáží náročnějších na provoz, protože jsou vrata takřka nezničitelná. Opět se skládají z lamel, které se v tomto případě nezasouvají do boxu, ale pod strop garáže. Zákazníci preferují většinou elektrický pohon, který je pohodlnější na ovládání. Pokud se ptáte, co v okamžiku, kdy bude elektrický proud vypnutý, tak se nemusíte ničeho bát. Ke svému autu se dostanete, protože se vrata dají otevřít i ručně. Ať už hledáte garážová vrata Ostrava, Třinec či Opava, vždy najdete specialistu. Chtějte po něm ale reference, s nimiž vás utvrdí o jeho kvalitách.

Dvoukřídlá garážová vrata jako poslední možnost

Avšak existují prostory, pro něž nejsou vhodné ani sekční, ani rolovací garážová vrata. V takovém případě přichází na řadu dvoukřídlá garážová vrata z hliníku či oceli. Dokonce se dají stejně jako předchozí varianty vybavit elektrickým pohonem.

Optimální řešení na míru nabízí spousta společností. Stačí do vyhledávače zadat „sekční garážová vrata Kružík“ a hned se vám nabídne ryze česká společnost s dlouholetou tradicí.