Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Buďte na pozoru před některými prodejci

Se zlatem v naší zemi se to má asi tak, že žádná tuzemská mincovna nevyrábí své zlaté slitky ani cihličky. Vy si tak nemůžete koupit čistě české zlato. Všechny produkty v regálech a e-shopech k nám dojely/doletěly ze Švýcarska, Německa, Austrálie a tak dále.

Proces přepravy zlata není nic snadného. Musí se během něho vystřídat rovnou několik různých odborníků, přičemž každý z nich si logicky naúčtuje své služby. A co víc, někteří čeští prodejci si naúčtují opravdu nesmyslné marže.

Z toho důvodu například nejlevnější gramový zlatý slitek Argor-Heraeus (jedna z nejoblíbenějších značek) někde koupíte za 1 900 Kč, jinde za 2 100 Kč, ale klidně i za 2 400 Kč a více! Hravě tak vyhodíte 500 Kč jen kvůli nenasytnému obchodníkovi.

Nyní si představte, že takto vyhazujete po dobu deseti, patnácti, dvaceti a více let. Zlato je přece jen dlouhodobá investice. Pokud si tedy nebudete hlídat jednotlivé nabídky obchodníků, vyhodíte z okna stovky tisíc korun.

Z toho plyne jediné – poctivě porovnávejte cenové nabídky napříč tuzemskými prodejci. Mezi nejlevnější z nich patří odborníci pod odkazy na začátku článku.

Co nám říkají krátkodobé výkyvy v ceně zlata?

Všimli jste si, jak v posledních týdnech prudce vyrostly ceny zlata? Nic si z toho nedělejte. Události takto krátké doby jsou z dlouhodobého hlediska absolutně nevýrazné. Z toho důvodu je nejlepší čas na nákup i přesně v tuto chvíli. Zlato vážně není drahé.

Předně světoví analytici navíc jasně tvrdí, že v následujících dekádách bude zlato růst ještě mnohem více. Bavíme se o výkonu v řádech stovek procent.

Čím déle tedy budete čekat na „vhodný okamžik“, tím více vám vhodný okamžik uteče. Potom budete zbytečně kroutit hlavou a říkat si, že jste se ošidili o velmi zajímavé zisky. Raději tedy začněte nakupovat co nejdříve.