Zdravé dětské boty simulují chůzi naboso

Obuv je výdobytkem moderní doby. Dříve lidé chodili bosí a nikomu to nevadilo. Dnes potkáte bosého člověka zřídkakdy, a pravděpodobně v takovém případě začnete ihned přemýšlet, zda je normální. Lidé 21. století už zapomněli, jaké výhody má chůze bez bot.

Bolestivé končetiny s poruchou citlivosti, bolesti zad, zarůstající nehty na nohou, vbočené palce. Tohle všechno mají na svědomí boty. Ačkoliv si to lidé neuvědomují, jejich nohám pevná obuv spíše škodí. A takové typy bot, jako jsou žabky či lodičky na vysokých podpatkách, dvojnásobně.

Především malé děti by měly objevovat svět naboso

Je velká škoda, že jakmile děti začnou chodit, rodiče jim automaticky obouvají botičky. Nohy jim uzavřou do pevné a teplé obuvi, a tak jim znemožňují poznávat svět. Věděli jste, že nohy jsou velmi citlivými snímači informací o terénu? Kdybyste dítě nechali chodit bosé, udělalo by si lépe představu o světě kolem sebe, naučilo by se držet rovnováhu a nohy by se mu vyvíjely přirozeně a zdravě.

Většina lidí si uvědomuje, že chůze naboso by byla pro tělo zdravější, nicméně poukazují na nevýhody. Copak je možné v dnešním světě chodit bez bot? Určitě to nedělejte v zimě ani na asfaltu. Boty si sundejte v přírodě, na louce, na zahradě u domu. Poranění končetin se nebojte, nohy jsou velmi odolné, navíc si časem zvyknou vnímat povrch, a tak se budete automaticky vyhýbat ostrým předmětům.

Zdravé dětské boty
První botičky – Vivobarefoot MINI PRIMUS K Navy/Orange

Chůzi naboso mohou nahradit také barefoot boty pro děti

Vhodnou možností, jak si užívat chůzi naboso, jsou také speciální zdravé dětské boty. Seženete je pod značkou Vivobarefoot, a to ve spoustě provedení. Jedná se poměrně o novinku, jež má své odpůrce i příznivce. Jestli se ale nebojíte jít proti proudu, určitě svým dětem takové botky pořiďte. Jsou velmi lehké, tvar odpovídá anatomii dětské nohy, a především mají tenkou plochou podrážku, která umožní vnímat povrch.

Zdravé dětské botičky
Primus Bootie, zimní dětské barefoot boty ideální do chladného a sychravého počasí

Pod značkou Vivobarefoot se neprodávají jen barefoot boty pro děti. V nabídce jsou také modely pro ženy a muže. Možná by stálo za to novinku vyzkoušet. Nebudete věřit tomu, jak je chůze naboso osvobozující.

Be Sociable, Share!