Zahradní krby nabízí skvělou atmosféru s nádechem romantiky

Už se těšíte na dlouhé letní večery v zahradním posezení? Není se čemu divit, protože pohled na hvězdnou oblohu, něco dobrého k snědku a pití i přítomnost milé osoby jsou k nenahrazení. I v pergole či altánku ovšem musí být příjemně teplo i v chladnějších dnech anebo v době, když už přichází pozdní večer. V tomto momentu by dal člověk všechno za plápolající oheň a praskající polínka. Právě tuto atmosféru vytvoří stylové zahradní krby. Jak na jejich realizaci vám poradíme v následujících řádcích.

Pustíte se do práce sami?

Realizace zahradního krbu může být čistě soukromou záležitostí. Prostě se do díla pustíte svépomocí. Jen se připravte na to, že budete potřebovat přesný nákres daného modelu krbu a také šikovné ruce. Cihly, případně jiný stavební materiál, musí přesně lícovat dle potřeby. Určitě je nutné mít i předepsanou délku kouřovodu, důmyslně řešený odtah komína a prostorné topeniště. Na každém detailu záleží a celá výstavba zabere velkou porci času s ne vždy jistým výsledkem.

Moderní prefabrikované zahradní krby

Elegantní a především efektivní řešení přinášejí již vyrobené zahradní krby, které se prostě a jednoduše pouze začlení do exteriéru posezení nebo jiného kouta zahrady. Pořízení takovéhoto modelu vás sice do jisté míry omezuje ve fantazii, nicméně výsledek vidíte předem a mnohé typy krbů se stoprocentně hodí do jakéhokoli prostoru jak barevně, tak i tvarově.

Nač myslet při pořízení krbu?

Určitě je nutné dbát na velikost odkládací plochy, tvar a provedení topeniště či délku komína. Promyslet byste si měli i to, jestli chcete v krbu jen grilovat, anebo i udit. Výborné jsou také rošty pro ryby, popřípadě točicí speciální mechanismus pro grilování kuřat. Jestliže momentálně tápete, podívejte se na zahradní krby na zahradnikrbyveris.cz. K dispozici je zde spousta provedení zahradních krbů za výhodné ceny.