Titul MBA se dá vystudovat i s rodinou a pracovními povinnostmi

Na manažery jsou v poslední době kladeny čím dál vyšší nároky. Musí se orientovat v trendech moderního managementu, které se často mění, a neustále se vzdělávat. A to je především časově dost náročné. Některé školy ovšem s vytíženými studenty přímo počítají.

Mezi vzdělávací instituce, které vychází vstříc pracujícím lidem, patří školy poskytující studium MBA. Titul MBA je zkratkou od Master of Business Administration a zatímco dříve byl přínosný spíše v zahraničí, dnes jej uznávají i čeští zaměstnavatelé. Sice se jedná o neakademický profesní titul psaný za jménem, nicméně dokazuje, že jste ochotní se ve svém volném čase nadále vzdělávat, a to je rozhodně pozitivní faktor.

17353217_1339695866078005_2227630317643524563_n

Studujete po večerech z domova nebo z kanceláře

Studium MBA je určeno jak absolventům vysoké školy, tak lidem, co mají dostatek praxe na manažerských pozicích. Je koncipováno úplně jinak než výukové plány vysokých škol, mnohem flexibilněji a přínosněji do života. Konkrétní pojetí se ale odvíjí od školy, již zvolíte.

Velmi příznivé podmínky pro studenty má European School of Business & Management SE (ESBM), která studium postavila na oxfordském vzdělávacím modelu. Moderní online studium u nich můžete začít kdykoliv během roku a je jen na vás, jak si ho rozložíte. Běžně trvá jeden rok, a jelikož drtivá většina vzdělávání probíhá online, není problém se učit po večerech, až děti usnou. Studium MBA je díky tomu vhodné i pro ženy, které musí na plný úvazek fungovat v práci a doma.

Otevřete si nové dveře k příležitostem

ESBM nabízí studium MBA s 15 různými specializacemi (bankovnictví, leadership a soft skills nebo třeba sportovní management), takže každý studuje to, co opravdu využije. Místo řešení nudných úkolů a psaní testů se získané znalosti procvičují na řešení problémů z praxe, což oceňují zaměstnavatelé. Absolventi MBA jsou proto vyhledávanými na trhu práce a drtivá většina z nich si významně finančně polepší. Náklady na studium se jim tedy velmi brzy splatí.