Rustikální kuchyně najdou své místo i v moderních domácnostech

Pokud máte při zařizování svého domova rádi aktuální trendy, přesto si neodpustíte vnést například do prostor kuchyně trochu tradice a lidovosti, pak právě vás může oslovit takzvaný rustikální styl. Zejména v oblasti vybavení kuchyní jde o velmi módní záležitost, což vzhledem k charakteristice tohoto stylu není ničím překvapivým.

Co tvoří rustikální kuchyň?

V případě rustikální kuchyně lze obecně říci, že jde o styl, který jakoby se přenesl z dob našich babiček. Na první pohled takováto kuchyň působí skutečně venkovským dojmem, což však samozřejmě neznamená, že zde bude příprava pokrmů a stolování probíhat jako před nějakými 50 a více lety.

Základem rustikální kuchyně je bytelná kuchyňská linka, jež je doplněna o velké množství skříněk, poliček a přihrádek na stěnách místnosti. Pokud jde o materiály, převažuje dřevo, ideálně masivní, případně další přírodní prvky, a to třeba z kamene apod. Celá místnost dostane onu pravou rustikální atmosféru rovněž díky bohatým doplňkům a ozdobám, které lze různě rozmístit po kuchyni. Zapomenout byste neměli ani na klasické záclony do oken, malby na stěnách apod. Rustikální kuchyň má být zkrátka veselá, hravá, ovšem jinak poměrně jednoduše a maximálně funkčně zařízená.

Kuchyně v rustikálním stylu jde sloučit s nejnovějšími spotřebiči

Jestliže se pustíte do realizace rustikální kuchyně, určitě se nemusíte bát, že by celkovou koncepci narušily moderní přístroje a spotřebiče. Stačí je vhodně zakomponovat do kuchyňské linky, případně skrýt tak, aby nebyly příliš na očích. K tomu vám mohou dopomoci specialisté na rustikální kuchyně, k nimž se bezesporu řadí zkušení odborníci z firmy Gabon. Na webu této společnosti si ostatně můžete prohlédnout bohatou fotogalerii nabízených, potažmo již vytvořených rustikálních kuchyní. Firma poskytuje možnost návrhu kuchyně zdarma.