Prostěradla jsou z různých materiálů. Jaké bude to nejlepší pro vás?

Krásně povlečená postel začíná u správného prostěradla. To by mělo být z vhodného materiálu přesně podle našich požadavků. Při výběru hraje roli nejenom barva, ale i správné rozměry a případný způsob údržby. Podívejte se, jak vybírat vhodné prostěradlo na základě materiálu.

Foto: RodinneBaleni.cz, Jersey prostěradlo Exclusive jednolůžko - černá 90x200 cm
Foto: RodinneBaleni.cz, černé Jersey prostěradlo Exclusive jednolůžko

Pohodlný a příjemný spánek je důležitý

Kvalita vaší postele výrazně ovlivňuje to, jak dobře se vám bude spát. Vsaďte na pořádnou matraci opatřenou vhodně zvoleným prostěradlem. To by mělo mít odpovídající rozměry a příjemný neškrábavý materiál. Roli samozřejmě hraje i estetická stránka výběru, ale v žádném případě by se nemělo jednat o jediné kritérium. Chybět by vám neměly základní barvy prostěradel, jako jsou  černá či bílá, které se hodí skoro ke každému povlečení. Čtěte dále a zjistěte tak specifika jednotlivých materiálů a seznamte se s jejich údržbou. Potom se vám nestane, že si pořídíte špatné ložní prádlo.

Foto: RodinneBaleni.cz, bílé Jersey prostěradlo jednolůžko
Foto: RodinneBaleni.cz, bílé Jersey prostěradlo jednolůžko

Jersey prostěradla, bavlněná klasika

Jersey prostěradla jsou příjemnou klasikou, která nezklame. Jemná a hustá bavlněná příze má nemačkavé vlastnosti a zároveň si zachovává všechna pozitiva bavlny. Tento materiál je hebký na dotek, dokáže absorbovat přebytečnou vlhkost a při správné údržbě si dlouho udržuje svůj krásný vzhled. Určitě by vám nemělo chybět bílé prostěradlo z tohoto materiálu. Jednoduchá barevná prostěradla se dají snadno kombinovat a vytvoří ideální výsledek i po estetické stránce.

Foto: RodinneBaleni.cz, Froté prostěradlo Exclusive jednolůžko - bordó
Foto: RodinneBaleni.cz, Froté prostěradlo Exclusive jednolůžko – bordó

Froté prostěradla

Další variantou jsou poté froté prostěradla. Opět se jedná o materiál s velkým podílem bavlněného vlákna, ale v lehce rozdílné úpravě. Velkou předností froté prostěradel je prodyšnost a vysoká savost. Jejich údržba je jednodušší i z toho důvodu, že se nemusí žehlit a stále si zachovají svůj tvar. Na výběr máte opět z celého spektra pestrých barev, které si zachovávají svůj jas a kvalitu.

Výběr prostěradla se může zdát jako naprostá banalita, ale při dodržení pár důležitých zásad budete překvapeni nad výsledkem, kdy se vám postel bude zdát jako to nejpříjemnější místo na světě.

Be Sociable, Share!