Nejoblíbenější fantasy: které motivy najdete i v puzzle?

Milovníků fantasy přibývá a nepatří k nim jenom děti. V dnešní uspěchané době by se měl člověk odreagovat a najít si činnosti, při níž se zklidní. Skládání puzzle je jednou z nich. Fantasy motivy jsou nejen designové, ale také inspirující.

Pokud máte spojenou tuto činnost s dětstvím, je nejvyšší čas to změnit. Při sestavování jednotlivých dílků se totiž pobaví celá rodina. Na první pohled vás oslní puzzle pro děti, ale i populární motivy z fantasy seriálů a filmů. K oblíbeným patří i tajemné postavy a rekvizity ze světa nadpřirozena, jako jsou draci, kostry, lebky, upíři, víly a neobyčejné vizuální tvary.

Rozvíjejte fantazii

Na trhu je k dostání nespočet motivů puzzle, ale momentálně je v kurzu fantasy. V posledních letech se roztrhl pytel s filmy, v nichž se to hemží kouzelníky, vymyšlenými postavami s nadlidskými schopnostmi, uhrančivými upírkami a bájnými bojovníky. V dětských pokojíčcích proto najdete puzzle Harry Potter a ve studentském království puzzle Game of Thrones. To však neznamená, že jsou skládačky určeny jen pro fascinující svět dětí a teenagerů. Při výběru puzzle si přijdou na své i dospělí. Fantasy puzzle oslní krásným zpracováním. Pokud se zaměříte na modely s nevšedními tvary, potěšíte svou mysl. Jedná se o zajímavá barevná zpracování, která mohou připomínat duhu, vesmír a různé mozaiky. Tento druh je inspirativní a prudce originální.

Od všeho trochu

Pod pojmem fantasy puzzle si můžete představit vlastně cokoliv. Do kategorie je možné zařadit vše nadpozemské, nevšední, nereálné, originální, ale i tak trochu romantické. Dětský pokoj chlapců se neobejde bez puzzle 1000 s motivy draků a nepřemožitelných hrdinů. V této sekci se potěší i dívky milující tajemno, protože zde narazí na dračí ženy. Svět teenagerů bývá plný kontrastů, proto v něm často najdeme puzle s lebkami a kostrami. Zajímavá zpracování mládež jistě osloví a na chvíli je odtrhnou od počítačových her a sociálních sítí. Na vrcholu popularity se stále drží puzzle Harry Potter, postavy princezen, víl, nepřemožitelných bojovníků a bájných zvířat.

Harry Potter, či Star Wars?

Jak už bylo zmíněno, puzzle je oblíbenou kratochvílí dětí. Zakoupením skládačky s motivy Game of Thrones, Harry Potter, Star Trek anebo Star Wars jim uděláte radost nejen o Vánocích. V nabídce osvědčeného prodejce jsou motivy populárních postav, které se hodí zpracováním více pro školáky anebo studenty. Můžete si objednat puzzle pouze s hlavním hrdinou filmu anebo modely, kde se nachází i další klíčové postavy a jejich zbraně.

Krajina snů je na dosah ruky

Při výběru dekorací do interiéru vsaďte na originalitu a vyzdobte ho puzzle s postavami nádherných žen, které jsou kontrastovány s úplňkem, motýli, vymyšlenými i divokými zvířaty. Fantastické motivy vám nabídnou možnost k zasnění a dopřejí nevšední atmosféru. Ojedinělá díla vás fascinují a již při skládání se přenesete do zcela jiného světa. Aspoň na chvíli se zbavíte stereotypních starostí a zasníte se jako v dětských letech.

Skládání puzzle odhání špatnou náladu

Sestavování puzzle patří k oblíbeným volnočasovým činnostem. Aktivita má na člověka pozitivní dopad, protože díky ní dochází k radosti a uvolnění. Je dokázáno, že při skládání tisíců dílků dojde ke snížení stresu, což ocení především dospělí. Navíc se musíte maximálně soustředit, proto posilujete mozkové závity. Najednou tak zapomenete na všední problémy a budete vtaženi do světa fantazie. Zmírníte pocit úzkosti a naučíte se trpělivosti. Díky tomu posílíte mozek, protože bez procvičování zakrní. Ne nadarmo je určeno puzzle především pro děti. Rozvíjejte tedy jejich fantazii, zručnost i logické uvažování.