Kontokorent a rychlá půjčka – co je pro vás lepší?

Dostali jste zajímavou nabídku na koupi nového domácího spotřebiče nebo auta, která je časově omezená, takže nemůžete čekat až do výplaty, kdy budete mít pro jeho koupi dostatek peněz? Výhodnou nabídku musíte rychle využít, než vám ji vyfoukne někdo jiný, kdo zboží může hned teď bez problému zaplatit. Pokud tedy potřebujete získat rychle finance, řešení naleznete v podobě kontokorentu nebo rychlé půjčky.

Tyto dva způsoby získání peněz jsou odlišné, takže se vám v každé situaci vyplatí něco jiného. Správný výběr závisí na řadě faktorů, které musíte nejprve dobře zvážit a až potom se rozhodnout buďto pro půjčku, nebo kontokorent.

Co je to kontokorent?

Ještě předtím, než vám poradíme, kdy je lepší kontokorent a kdy půjčka, je nezbytné, abyste věděli, co přesně kontokorent znamená. Jedná se o doplněk k vašemu běžnému bankovnímu účtu, který vám z něho umožní čerpat peníze i ve chvíli, kdy na něm nemáte dostatek prostředků – takže se můžete dostat i do mínusu. 

Možnost přečerpání účtu je poskytnuta pouze klientům, kteří nemají negativní záznam v registru dlužníků a mají dobrou bonitu. Založení kontokorentu je zdarma, ale jeho využívání už nikoliv. Stejně jako v případě úvěru i zde se setkáte s úroky. Úroky se však nevypočítávají z půjčené částky, ale platí se za dny, kdy kontokorent využíváte, tedy za dny, kdy je váš bankovní účet v mínusu.

Kdy se vyplatí kontokorent?

Kontokorent se vám vyplatí ve chvíli, kdy potřebujete půjčit peníze jen na pár dní. Pokud vám zbývá jen pár dní do výplaty, ale zaplacení vašich výdajů nepočká, pak je pro vás kontokorent výhodný. U kontokorentu nejsou tak vysoké úroky jako v případě úvěru, takže půjčené peníze nepřeplatíte o tolik, jako když byste si sjednali například půjčku 3000 Kč. Úvěr by vám sice na zaplacení vašich výloh také stačil, ale úroky jsou u něho mnohem vyšší. Peníze můžete z vašeho bankovního účtu přečerpávat opakovaně, aniž byste pokaždé museli žádat o jeho schválení.

V čem je výhodnější půjčka?

Bankovní nebo nebankovní produkt je pro vás výhodnější v momentě, kdy potřebujete získat chybějící finance na delší časové období. V takovém případě byste totiž za úroky u kontokorentu zaplatili mnohem větší částku než v případě úroků, které jsou spojené s nebankovní půjčkou. Úvěr se vám vyplatí také v případě, že potřebujete získat větší finanční obnos. Většina jich je bezúčelových, takže vašemu poskytovateli nemusíte dokládat, z jakého důvodu peníze potřebujete.

Be Sociable, Share!