Jak na ekologickou likvidaci vozidel?

Stojí vám v garáži, na zahradě nebo někde jinde auto, které už si odsloužilo svoje léta? Pravděpodobně víte, že Ministerstvo dopravy ČR ukládá vlastníkům automobilů povinnost předat je k ekologické likvidaci. Pokud chcete auto odhlásit z registru vozidel, musíte přijít na úřad s potvrzením o ekologické likvidaci.

Vozidlo k likvidaci musí předat jeho majitel, pokud je neznámý, tak tato povinnost přechází na obec. Firem zabývajících se ekologickou likvidací vozidel je dost. Pokud do nějakého takového zařízení pro sběr či výkup autovraků přijedete, na místě by si měli zkontrolovat, zda vrak neobsahuje další odpady a předat vám písemné potvrzení o převzetí autovraku, a to bezplatně. Věděli jste však, že sami nemusíte nikam jezdit?

Likvidace vozidel v okolí Liberce, Turnova, Tanvaldu

Po republice působí vícero firem, jejichž specializací je ekologická likvidace vozidel. V okolí Liberce, Jablonce nad Nisou, Frýdlantu, Turnova, Mladé Boleslavi, Semil, Hrádku nad Nisou a Tanvaldu je to společnost Ekologická likvidace vozidel Rapsenava s pobočkami v Raspenavě a Turnově. To vás ale nemusí až tolik trápit, protože pro váš autovrak si rádi přijedou a do 100 km ho odtáhnou zcela zdarma. Bez obav jim tedy můžete svěřit také nepojízdné auto.

Jak výkup vozidla probíhá?

Poptávku zadáte online přes web společnosti. Dohodnete se na termínu, kdy si k vám pro vozidlo přijedou. Na místě vám za něj zaplatí, částka závisí na druhu a stavu vozidla. Kromě toho bezplatně vystaví také potvrzení o ekologické likvidaci vozidel, tedy dokument, se kterým zamíříte vyřadit vozidlo z registru vozidel. Až bude vyřazené, zrušíte si povinné ručení. Firma potvrzení o ekologické likvidaci zadává přímo na server Ministerstva životního prostředí, takže si platnost kdykoliv snadno ověříte online. Jednodušší už to být nemůže!