Se zlatem na horší časy

Neukládejte své úspory pod matraci. Ani do nemovitostí či pamětních mincí. Nejlepším investičním nástrojem v době ekonomické krize vždy bylo a je zlato!

Nejenom velcí investoři, ale i řada domácností hledá odpověď na otázku, jak zajistit své peníze před ztrátou jejich hodnoty. Možností bohužel není zas tolik. Jedním z mála bezpečných investičních nástrojů je zlato. Z mnoha důvodů.

Zlato má skvělý odbyt

Zlato je v první řadě měnou, s níž máte možnost obchodovat po celém světě. Nepodléhá inflaci ani ekonomické krizi. Mobilní zlaté cihly jsou navíc prakticky nezničitelné. Neponičí je požár ani povodeň. A při jejich nákupu cenu nenavyšuje DPH. Na rozdíl od starožitností, diamantů a obrazů.

Nechte si poradit

Pokud o investici do zlatých kovů začínáte vážně uvažovat, doporučujeme vaše kroky konzultovat s odborníky. Ty najdete například ve specializovaném obchodě v Obecním domě. Zde je vám i dispozici odborný personál, který vás do obchodování se zlatem zasvětí. A především doporučí jeho vhodnou formu.

Zlaté mince, nebo slitky?

Investovat totiž můžete buď do zlatých mincí, nebo zlatých slitků. Problémem však je, že žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Českému trhu proto dominují zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P, které již 17 let distribuuje například společnost Zlaté mince.

Jistota původu i ryzosti

„Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy,“ říká Pavel Trtík, ředitel společnosti. „Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky. „Klienti tak mají jistotu původu a ryzosti,“ dodává.

Objednávejte zlato online

Své investiční zlato si však můžete objednat i online. Diskrétní pojištěný balíček si můžete objednat na stránkách www.zlate-mince.cz. Zde také každý den najdete aktualizované prodejní a nákupní ceny investičního zlata. Ještě váháte?