Opravdu Existuje Přátelství Mezi Mužem A Ženou?

Veřejně známý mýtus kamarád taky rád. Říká se, že nemůže být žena s mužem kamarádka a naopak. Podle psychologů je to opravdu možné. Nevěříte? Jen si vzpomeňte na své dětství. Určitě když jste venku lítali a hráli si jako děti s klukem nebo s holkou od vedle a vůbec jste nemysleli na nějaké sexuální harašení, které už jako dospělí přece jen trochu ve vašem kamarádském vztahu hraje roli. Pojďme si blíže popovídat o tomto přátelství.

Přátelství začíná jednoduše, prostě se někde potkáte s lidmi, s kterými máte stejné zájmy nebo kamarády a pak si s nimi opravdu dobře rozumíte. Pokud vaším nejlepším kamarádem je osoba opačného pohlaví má to opravdu i své výhody. Vzájemně obohacující jsou jisté názory pro dané pohlaví a tím vás váš kamarád obohatí v soužití s muži či naopak. Může vám velmi poradit a spoustu věcí osvětlit a to vám váš milovaný či milovaná nikdy neřekne, protože se to prostě nehodí.

Může se ovšem stát v nějaké těžké životní situaci lehce sklouznete do náručí právě onoho kamaráda. I když sex si prožijete třeba jen jednou může to vaše vzácné přátelství pokazit. Velmi často se i stává, že oba přátelé si uvědomí, že jsou to lidé, kteří se právě k sobě nejlépe hodí a nechápou, že si toho nevšimli dříve. Navíc o sobě i mnoho znají a ví i špatné vlastnosti, tudíž je menší šance překvapení po delší době vztahu. Ovšem i naopak, pravdou zůstává, že kamarádství je něco úplně jiného než vztah a i když si myslíte, že danou osobu znáte, najednou pochopíte, že to je úplně jinak. Navíc už nebudete k sobě tak upřímní, ale už tam začne být trochu tajemství, protože to se mezi partnery přece neříká (i když jste před tím na to byli zvyklí). U kamarádství, kde je jeden z nich orientován na osobu stejného pohlaví je to trochu o ničem jiném, nikdy nehrozí onen obávaný úlet.

Žárlící partneři

Snad největším problémem tohoto dvoupohlavního přátelství jsou partneři. Pokud ještě ke všemu nejlepší kamarádkou vašeho vyvoleného je moc pěkná mladá žena, máte o problémy postaráno. Po každé když si jdete někam sednout zachvátí vaši milou vlna žárlení, která skoro není k vydržení, aby jste se této nepříjemné situaci vyhnul, nedávejte své drahé k žárlení záminky. Tím uchráníte jak svůj vztah, tak i budete moci pořád si udržet svou přítelkyni. Tak, že pozor žádné vychvalování, stále mluvení o kamarádce a tak dál pánové!

A co vy? Co si myslíte o kamarádství mezi mužem a ženou?