Pravidelný sex působí na imunitu

Pravidelný sex posiluje imunitní systém, alespoň u mužů. Vyplývá to ze studie švýcarské Technické univerzity, kterou zveřejnil německý odborný časopis Psychologie Heute ve Weinheimu (Bádensko-Württembersko). Optimální je praktikovat sex dvakrát až třikrát týdně, tvrdí šéf výzkumného týmu Tillmann Krüger.

Krügerův tým sledoval skupinu jedenácti dobrovolníků, kteří souhlasili s tím, že jim bude po dosažení orgasmu odebrána krev. Výsledky ukázaly, že se v krvi vyskytovalo dvojnásobné množství přirozených buněk „zabijáků“. Nárůst počtu těchto buněk lze vysvětlit tím, že jde o prevenci organismu, protože při každém sexuálním vztahu se tělo dostává do kontaktu s cizími zárodky.

Krüger odkazuje na dlouhodobou studii ve Spojených státech, která také ukazuje, že pravidelný sex, dvakrát až třikrát týdně, zvyšuje koncentraci protilátek ve slinách.

Expert ale varuje, že více sexu než dvakrát až třikrát týdně a naopak žádný sex vede ke snížení množství protilátek. Vhodná není ani absolutní zdrženlivost, ani přemíra sexu, tvrdí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.