Naučte se fotit od profesionála

Chodíte na všechny akce zásadně s foťákem v ruce, jste zvyklá dokumentovat rodinné dovolené i oslavy narozenin? Nebo se občas jen tak vydáte fotit do přírody? Focení je překrásná záliba, avšak výsledky hodně záleží na tom, jak dobře umíte se svým fotoaparátem zacházet a jak dokážete pořízené snímky upravit.

Jestliže se chcete odlišit od všech, kteří jsou zvyklí mačkat spoušť na mobilním telefonu každé dvě vteřiny a pak sdílet své fotky na sociálních sítích, nezbyde vám, než se ponořit trochu hlouběji a porozumět pojmům jako histogram či expozice. Obzvlášť pokud máte digitální fotoaparát, bylo by záhodno umět využívat všechny jeho funkce. Ani v opačném případě však nezoufejte. Spousta aplikací na telefony umožňuje pohrát si s pokročilými funkcemi. Vybavení tedy není důležité. Na čem naopak záleží, jestliže se chcete naučit fotit, jsou motivace, vůle a vytrvalost. A taky trocha volného času.

Kurzy od fotografa oceněného v Sony Photography Award

Znáte Sony Photography Award? Je to největší světová fotografická soutěž a snímky, které se v ní umisťují na předních příčkách, mají k obyčejným fotografiím, jež jste pořizovali doposud, hodně daleko. Vy se jim můžete přiblížit, když se necháte poučit od Mgr. Martina Valenta, Ph.D. Pan Valent získal v roce 2013 třetí místo v národním kole této soutěže a nedávno se rozhodl, že se o své dovednosti a znalosti z oboru podělí na vzdělávacím webu VímVíc.cz.

V rámci kurzu fotografování pro začátečníky a mírně pokročilé vysvětluje správné nastavení a držení fotoaparátu, používání stativu, co je to histogram či jak fotky upravovat. Řeč dojde dokonce i na záchranu smazaných snímků. Součástí kurzu jsou rovněž elektronická kniha o digitální fotografii a slovník fotografických pojmů. Všechno si dostatečně procvičíte, ke každé lekci se váže praktický úkol. Na konci navíc dostanete certifikát. Daleko důležitější než nějaký papír však budou vaše nabyté znalosti. Uvidíte, že rozdíl na fotkách bude znát.