Víte, jaký je rozdíl mezi safírem, smaragdem a diamantem?

Drahé kameny pocházejí ze zemských minerálů, přičemž v současné době existuje více než dva tisíce neidentifikovaných minerálů, méně než stovka se používá jako drahé kameny a pouze šestnáct z nich dosáhlo velkého významu. Jedná se konkrétně o beryl, chryzoberyl, korund, diamant, živec, granát, nefrit, lazurit, olivín, opál, křemen, spinel, topaz, turmalín, tyrkys a zirkon. Zmíněné minerály jsou charakteristické svou krásou a trvanlivostí, takže se brousí a vyrábí se z nich šperky.

Smaragd

Pokud chcete mít prsten se smaragdem, prvně si přečtěte něco o tomto kameni. Smaragd pochází z berylu, což je minerál, který je základem u mnoha dalších drahých kamenů, jako jsou akvamarín, morganit či heliodor. Smaragd vzniká při kontaktu berylu se stopovým množstvím chromu, někdy vanadu. Právě tyto prvky dodávají smaragdům jejich ikonickou zelenou barvu. Beryl je ve skutečnosti zcela bezbarvý minerál.

Safír

Další možnosti jsou prsteny se safírem, který si spousta lidí spojuje s modrým kamenem. Přestože je většina safírů modrá, existují i varianty ve žluté, fialové, oranžové a zelené barvě. Safírový kámen je tvrdý a může tomu tak být proto, že je tvořen minerálem zvaným korund. Safír je symbolem nevinnosti, dlouhověkosti a dobrého zdraví. Představuje prosperitu, krásu i vnitřní klid.

Diamant

Velké popularitě se těší taktéž náhrdelníky, prstýnky i přívěsky s diamantem, což je nejvzácnější a nejbájnější drahý kámen ze všech. V mnoha ohledech je diamant jedinečný. Krása diamantu se naplno projeví až po jeho vybroušení a vyleštění.

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud si můžete zakoupit šperky s drahými kameny, podívejte se na pestré produktové portfolio e-shopu diamant-eshop.cz. Vybrat si můžete z mnoha různých vzácných drahokamů.