Podle jakých parametrů vybírat kancelářské židle?

Správný výběr kancelářské židle je moc důležitý. Ať už na ní celé hodiny sedíme v kanceláři anebo v domácí pracovně, musí splňovat hned několik požadavků. Funkčnost, ergonomii a pohodlí.

Když se nám na židli dobře nesedí, všelijak se kroutíme a protahujeme, jistě nebude něco v pořádku. Kvalitní kancelářské křeslo musí být pro vaše záda opora a ne přítěž. Následky špatného jsou obecně známy, patří k nim bolesti zad, páteře a hlavy, otupělost, nesoustředěnost, nervozita.

Bolesti dejte sbohem

Před nákupem kancelářské židle si musíte rozmyslet, jak často ji budete používat. Od toho se odvíjí její kvalita i cena. Jestliže je určena k dlouhodobému sezení, musíte se zaměřit na modely s ergonomickými výhodami. Nemusíte se bát, protože nejsou cenově nedostupné a mají dlouhou životnost. Odborníci doporučují kancelářská křesla se silnějším polstrováním. Jen tak se vám bude pohodlně sedět. Pokud využívají kancelářskou židli i jiní členové rodiny a kolegové, měla by jít snadno nastavit.

Nosnost, ergonomie a cena

Většina lidí si vybírá kancelářské židle podle vzhledu, ceny a také nosnosti. Je jasné, že ne všechny modely jsou určeny pro prostorově objemnější jedince. Například dětské židle nemají takovou nosnost jako modely pro dospělé. Naštěstí existují kousky, které udrží váhu až 180 kg. Váha není jediným faktorem výběru. Záleží i na celkových rozměrech. Někteří jsou hubení, jiní ne. V tomto případě hraje roli výška i šířka židle a samozřejmě hloubka sedáku. K dostání jsou židle, které jsou plně nastavitelné. Nezapomínejte na to, že je kvalita důležitá, a proto vybírejte produkty s ergonomickými vlastnostmi, bederní opěrkou a polstrovanými područkami.

Mrkněte se na web prima židle a potěšte se bohatým sortimentem nábytku, jako jsou kancelářská křesla, jídelní stoly, konferenční židle. Čekají vás nejnižší ceny, doprava zdarma i expresní dodání zboží.