Jak rychle zhubnout do plavek? Ketodieta je nejlepší volba

Zimní kabát většinou nějaký ten kilogram hmotnosti navíc bezpečně skryje. S příchodem teplého počasí a výměnou šatníku za lehčí kousky bleskne mnoha lidem hlavou, že by bylo vhodné začít s dietou, která by připravila jejich tělo na nadcházející letní sezónu. Jak upravit jídelníček, abyste šli opravdu s kily dolů?

Diet existuje celá řada

Jednou z nich je i proteinová dieta, jež je známá také pod názvem bílkovinná neboli ketonová. Je založena na konzumaci převážně potravin s vysokým obsahem proteinů. Již po několika týdnech přináší velmi dobré výsledky v hubnutí, čímž pozitivně motivuje toho, kdo hubne, k pokračování ve shazování přebytečných kilogramů. Výhodou ketodiety je hlavně to, že redukce hmotnosti probíhá na úkor tukových zásob a svalová hmota zůstává zachována. Tím se minimalizuje jo-jo efekt.

Co si představit pod pojmem ketóza?

Stav, kdy tělo ve stravě dostává dostatečné množství proteinů a současně je na minimum snížen příjem sacharidů a tuků, se nazývá ketóza. Podmínkou této diety je fakt, že za den se nesmí přijmout více než 40 g sacharidů. Při ketóze vznikají ketolátky, a to štěpením vlastních tukových tkání, přičemž tělo je využívá jako záložní zdroj energie, protože ketolátky nahrazují sacharidy ze stravy. Dochází tak k úbytku nejen podkožního tuku, ale také toho útrobního, jež obklopuje důležité vnitřní orgány. Při vstupu do ketózy trvá asi dva až tři dny, než je tato dieta plně funkční. Zároveň je důležité přijímat dostatečné množství tekutiny bez cukrů.

Zatímco dochází k úbytku tuku, současně se zvyšuje „dobrý“ cholesterol v krvi, který přispívá k prevenci kardiovaskulárních chorob a zároveň klesá produkce inzulinu. Ketóza také funguje jako detoxikační prostředek a omezuje i vznik nepříjemného akné.

Jak zhubnout do plavek?

S příchodem hezkých dnů si velmi často člověk uvědomí, že jeho tukové polštářky nejsou právě to, čím by se chtěl chlubit na pláži u moře, nebo v tuzemském bazénu. Co s tím však rychle udělat? Jak rychle zhubnout? Tu správnou pomoc nabízí právě ketodieta a několik doporučení dietologů, jakými jsou i omezení cukru a tuků, konzumace většího množství zeleniny, vynechání alkoholu, dostatečný pohyb a výpočet optimálního příjmu energie.

 

Začínáme s ketonovou dietou

Na dietě bývá nejdůležitější výběr toho správného jídla, díky kterému jdou kilogramy dolů. Ketodieta je založená na příjmu bílkovin a minima tuků. Je pohodlná pro toho, kdo s ní umí již pracovat. Pokud se do ní pustíte, může se vám lehce stát, že po čase už se na maso nebudete moci ani podívat. Přitom existuje tolik možností, co lze konzumovat. Nemáte-li dostatek času na domáckou přípravu jídla, je lepší se spolehnout na hotové výrobky, které jsou pohodlně okamžitě k dispozici. Přitom jejich výběr je opravdu pestrý – teplá jídla, proteinové omelety, polévky, tyčinky, kaše, koktejly, těstoviny i smoothie. V nabídce hotových jídel jsou i výhodné balíčky. Každý den tak můžete jíst pokaždé něco jiného, jídlo se vám neomrzí a vy hubnete.

Hubněte v zaměstnání i na dovolené

Během ketonové diety se obvykle konzumuje pět malých porcí denně. Ketodieta s hotovými jídly je nastavená tak, že si lze objednat dietní balíček na dva, tři či čtyři týdny. Jejich výhodou je nízký glykemický index a vysoká sytící schopnost. Díky konzumaci těchto dietních potravin nemáte vlčí hlad a ani chuť na něco dalšího po obědě. Ketonová dieta je 100% přírodní. Přitom sáček instantního jídla lze mít neustále při sobě, tedy i v zaměstnání si můžete dopřát svoji obvyklou polední porci a nehladovět. Dokonce je možné si ho vzít s sebou na služební cestu nebo dovolenou s rodinou.

Chcete-li opravdu zhubnout do plavek, dejte se na ketodietu. I bez náročného sportování budete hubnout, aniž byste pociťovali nepříjemný hlad.