Jak najít nejlepší chůvu pro dítě?

Jednou to přijít muselo. Už prostě nemůžete být celý den doma s vaším dítkem. Je na čase vydělávat, aby se i celá vaše rodina měla lépe. Dětem pobyt bez vás rozhodně neuškodí. Naopak i sebevětší „závisláček“ se osamostatní a ukáže svou povahu. Nechcete vaše dítě dávat do školky? Potřebujete ho hlídat i v odpoledních hodinách? Dítě onemocnělo a vy si nemůžete dovolit v práci chybět? Vyberete mu perfektní chůvu. Jak na to?

Nervy a zase jenom nervy

I vás možná napadlo, že najít chůvu není nic těžkého. Inzerátů je všude plno, takže si stačí jen vybrat, zavolat, a tím je vše hotovo. Nenechte se mýlit. Je třeba si uvědomit, že chůva se o děti bude starat ve vaší nepřítomnosti. Musí to tedy být osoba, která se bude zamlouvat vám a hlavně dětem. Důležité jsou také její zkušenosti. Často hlídání dětí nabízí studentky bez praxe. Těžko od nich čekat, že se o vše postarají. Výběr chůvy přes inzerát se proto může proměnit v noční můru. Jak moc složité to může být? O tom si můžete přečíst v tomto článku. Navíc chůva není vázána smlouvou, takže se kdykoliv může rozhodnout, že do práce k vám prostě nenastoupí, čímž vám vzniknou obrovské problémy.

zenacz-cz_agslunecnice_cz_01

Mary Poppins z agentury

I pro vás bude jednoduší, když se spolehnete na hlídání dětí přes agenturu. Proč je to jistější? Agentura si nemůže dovolit zaměstnat nezodpovědné či nezkušené osoby. Byla by sama proti sobě, naopak – musí jí záležet na tom, aby její chůvy podávaly maximálně profesionální výkon. Když budete najímat chůvu přes agenturu, bude to otázka několika minut. Je výhodou, že vybrané agentury nabízí i službu hlídání dětí zdarma. Funguje to tak například u pražské Agentury Slunečnice. Pokud projevíte zájem o dlouhodobé hlídání, agentura k vám na jeden den pošle chůvu na zkoušku. S chůvou se seznámíte vy i vaše děti a až poté se rozhodnete, zda chcete, aby k vám docházela právě ona. Pokud si z jakéhokoliv důvodu „nesednete“, není to problém, Agentura Slunečnice pošle chůvu jinou. Určitě i vy najdete tu svou dokonalou Mary Poppins.