České lázeňství má dlouhou historii. Kam vyrazit na prodloužený víkend?

Přestože si to zřejmě asi ani neuvědomujete, Česká republika jednoznačně patří mezi lázeňské evropské velmoci. Proslulé jsou nejen Karlovy Vary, kam každoročně zamíří spousta zahraničních turistů, narazíte i na menší lázeňská zařízení s neobyčejnou atmosférou. V následujících řádcích vám poskytneme hned několik zajímavých tipů, kam vyrazit za odpočinkem a léčebnými procedurami.

Konstantinovy Lázně

Půvabná obec rozprostírající se v západních Čechách nedaleko Plzně je citlivě zasazena do lesoparku navazujícího na okolní přírodu. Přesně tak by se daly charakterizovat Konstantinovy Lázně, které lákají nejen na člověkem nedotčenou přírodu, ale i zajímavé léčebné kúry. Konstantinovy Lázně se zaměřují zejména na komplexní diagnostiku, prevenci a léčbu onemocnění kardiovaskulárního systému či pohybového ústrojí.

V lázních se využívají účinky minerální uhličité vody, která se používá zejména k uhličitým koupelím. Stejně tak se používá i tamní minerální voda s vysokým obsahem volného oxidu uhličitého.

Třeboň

Své kroky můžete směřovat i do malebné jihočeské krajiny, kde se nachází Lázně Třeboň s léčivou slatinou. Projdete se historickým centrem, navštívíte renesanční zámek i zdejší pivovar. Nezapomeňte ani na procházku okolo rybníku Svět.

Lázně Třeboň používají pro léčebné procedury slatinu získávanou z rašelinišť třeboňských blat. Slatina má pozitivní účinky na pohybový aparát, stejně tak se slatinné koupele doporučují na prohřátí organismu, hydrataci pokožky i ke zvýšení obranyschopnosti.

Kynžvart

Kynžvart jsou jediné české lázně specializující se na děti a dorost. Lázně Kynžvart se nachází ve stejnojmenném západočeském městečku, přičemž pro léčbu oběhového, trávicího i dýchacího ústrojí se používají přírodní minerální prameny. Stejně tak do lázní míří onkologičtí pacienti či lidé s kožními problémy.

Pokud hledáte wellness či lázeňský pobyt, podívejte se na pestrou nabídku na stránce Spa.cz. Užijte si lázně se vším všudy.