Upozorněte na to, že máte dítě v autě

Silnice není zrovna nejbezpečnějším místem pro děti, a to ani v případě, kdy jsou s vámi v autě. Autonehody, při nichž dochází ke zranění malých dětí, jsou přitom nejhorší. I povolaní zdravotníci, hasiči a policisté mívají kolikrát co dělat, aby se vyrovnali s takovým pohledem. Ušetřete jim i sobě starosti a upozorněte ostatní účastníky provozu na to, že máte v autě dítě. Aspoň někteří se díky tomu ve vaší blízkosti začnou chovat obezřetněji.

Nejjednodušší způsob jak upozornit na dítě v autě je pořídit si samolepku. Tu je vhodné nalepit někam dozadu – buď na sklo, nebo přímo na karoserii. Je jen na vás, kde bude podle vás lépe vidět.

Zdroj: autolepky.cz

Vyberte si holčičku, chlapečka či sourozence

Samolepky Dítě v autě jsou k dispozici ve spoustě provedení. Samozřejmě si můžete pořídit siluetu miminka, ale mnohem lepší je, když rovnou ukážete, zda máte holčičku, chlapečka, nebo dokonce více dětí. Bez problémů seženete i trojčátka, kluka s pejskem, holčičku s dudlíkem apod. Milují-li vaše děti mimoně, pořiďte jim samolepku s nimi. Jste fandové hasičského sportu? Pak si nalepte na auto kluka s hadicí.

Velmi oblíbenou variantou jsou také samolepky na auto se jménem dítěte. Pod samolepku lze připsat prakticky jakýkoliv text, takže klidně i zdrobnělinu či přezdívku vašeho potomka.

Nalepení zvládne každý

Samolepky na auto jsou vyráběny ze samolepící PVC fólie, která je slabší než běžný papír. Stejné fólie jsou využívány na polepy autobusů, kamionů atd., takže plně odolávají změnám teplot, nepříznivým vlivům počasí a kartáčům v myčce. Nedoporučuje se je lepit na plochu, kde by se o ně odíraly stěrače, ani na rezavou karoserii, tam příliš nedrží.

Ke každé objednávce dostanete návod, avšak na nalepení není nic těžkého. Pokud by se vám zdálo, že samolepka nedrží, vyčkejte, aktivační doba lepidla je zhruba dva dny. Pak vám na autě vydrží dlouhá léta, než děti vyrostou.