Vy a bolest svalů? 1:0

Když se svaly ozvou, je to nesnesitelné. Jako „na potvoru“ začnou bolet ve chvíli, kdy to nejméně potřebujete. Co v takové situaci dělat? Jak si pomoci rychle a bez návštěvy lékaře? Pomohou bylinky, náplasti i gel.

Hlavně klid a svaly v teple

Příčiny bolesti svalů jsou různé. V drtivé většině případů jsou na vině zvýšená námaha a sport. Méně častá je nemoc. Proto není třeba hned běžet k lékaři, ale pokusit se zabojovat doma. Jakmile se svaly ozvou, snažte se odpočívat. Začněte horkou koupelí, do které si přidáte bylinky. Hodí se kozlík lékařský, heřmánek a měsíček lékařský. V horké vaně vydržte minimálně 20 minut, aby se prohřály svaly i klouby. Po koupeli za zachumlejte do deky a lehněte si. Až akutní bolest povolí, požádejte partnera, aby vám udělal jemnou masáž, při které se namožené svaly uvolní.

Nepřestává to?

Bolest nepolevila, nebo se jí potřebujete zbavit opravdu rychle? Řešení najdete v každé lékárně, kupte si speciální Olfen® gel. V jeho složení se nachází léčivá látka diklofenak. Působí proti bolesti, tlumí zánět a má protirevmatické účinky. Gel se lehce vstřebává do pokožky, rychle proto zabírá. Úleva se dostaví do několika minut. V ideálním případě nanášejte gel na postižené místo 3krát i 4krát denně. Více se dozvíte na stránce o bolesti svalů – Olfen.cz. Kromě gelu se prodávají i Olfen® náplasti.

banner-maly-naplasti

Nepodceňte prevenci ani lékaře

Když se bolest vrací, nebo je příliš silná, bez rozmýšlení navštivte lékaře. Odhalí příčinu a případně zahájí léčbu. Co se týče prevence, účinné je cvičení jógy či pilates. Záleží také na stravě. Svaly potřebují hlavně pravidelný přísun bílkovin, vitamínů a minerálních látek. Z těch je nejdůležitější hořčík, který podporuje regeneraci svalů a zabraňuje křečím. Jeho doporučená maximální denní dávka pro dospělou osobu je 375 mg. Přírodním zdrojem jsou ovesné vločky a fazole, pijte také speciální šumivé nápoje.